utorok, 16. apr. 2024
trhovisko1

Šamorínske trhovisko funguje virtuálne

21.4.2020, 06:50
Peter Gábor

Viacerí z našich čitateľom mali dotaz, či nevieme, kedy sa otvorí mestské trhovisko. Zisťovali sme stanovisko mesta k tejto otázke a taktiež by sme Vám chceli predstaviť aktivitu nezávislého mestského poslanca Rolanda Kovácsa.

Pán Kovács založil na facebooku verejnú skupinu Somorjai piac - Šamorínske trhovisko, kde pozval pôvodných trhovníkov, ktorých poznáme z trhoviska, aby predávali svoje produkty. Snaží sa im takto pomôcť, v tejto neľahkej dobe. Keďže ide o zaujímavý a prospešný nápad, tak vám rozhovor o tom čo ho viedlo k vytvorenie virtuálneho trhoviska prinášame v našom článku.

Udalosti sa v tejto dobe menia veľmi rýchlo a tak bohužiaľ (alebo skôr chvalabohu) sa tento náš článok stane za pár dní neaktuálnym. Podľa najnovších informácií otvorenie vonkajších trhovísk je v prvej fáze uvoľňovania karanténnych opatrení, takže by sa v krátkej dobe mohlo trhovisko otvoriť - prvá fáza by mala platiť od stredy.  Avšak pri dennom náraste nakazených nad 150,  sa zatvoria prevádzky otvorené v predchádzajúcej fáze, takže sa môže stať že trhovisko sa znova zatvorí.

Stanovisko mesta a rozhovor po kliknutí na čítaj ďalej.

Stanovisko mesta zo 17.4.2020:

S otázkou otvorenia trhoviska sa zaoberáme, no zatiaľ RÚVZ v DS neodporúča otvorenie tohto zariadenia. Sme v kontakte s potencionálnymi predajcami  a pracujeme na zabezpečení  technických a organizačných podmienok, aby sme v prípade uvoľnenia zákazu mohli okamžite zareagovať.

 

Rozhovor s nezávislým poslancom Rolandom Kovácsom.

Čo vás viedlo k založeniu trhoviska ?

Viedla ma snaha vyriešiť vzniknutý problém, snaha pomôcť predajcom, ako aj návštevníkom trhoviska. Deň pred založením skupiny - zhodou okolností práve v zvyčajne najrušnejší deň na trhu v sobotu som stretol pani, ktorá tam predáva. Avšak teraz rozvážala tovar. Spýtal som sa či ju záujemcovia z trhoviska nájdu. Povedala, že niektorí áno ale mnohí na ňu nemajú žiadny kontakt a nevedia ani jej meno. Poznajú ju iba z videnia.

Po druhé si myslím, že by sme si ako spoločnosť mali viac vážiť lokálnych menších podnikateľov a pomáhať im. Či už výrobcom, predajcom alebo tým ktorí poskytujú služby.

Bolo to zložité , robil ste to sám alebo Vám v tom niekto pomáhal ?

Skupinu som založil a doteraz to robím sám. Veľa sa tomu venujem. Neustále rozmýšľam ako zlepšiť jej fungovanie, aby pre ľudí tam bola pridaná hodnota. Baví ma pomáhať a je to super pocit, keď sa to sem tam podarí.

Ako to vlastne funguje ? Ako prebieha kontakt zákazník - predajca?

V skupine postupne zverejňujem predajcov s kontaktnými údajmi a fotkami, aby ich záujemcovia vedeli identifikovať. Zákazníci potom kontaktujú predajcov sami.

Vidím, že to máte priradené ako na normálnom trhovisku. Sú tam všetci predajcovia, alebo väčšina ?

Je tam vyše polovica a postupne pribúdajú. Je aj pár takých, ktorí nechcú byť zverejnení lebo buď nemajú tovar alebo sa obávajú styku so zákazníkmi kvôli pandémii.

Môže sa nový predajca pridať do Vášho trhoviska aj keď nemá na normálnom miesto?

Závisí to od záujmu predajcov mimo trhoviska. Už sa mi prihlásil jeden pán a ďalší, ktorý by mal záujem predať svoje ovocie v čase keď bude úroda.

Aký je záujem o túto službu zo strany zákazníkov ?

Nakoľko kontakt zákazník predajca je priamy o zákazníkoch nemám informácie. Záujem viem posúdiť z toho, že skupina za 2 týždne existencie už má vyše 1500 členov.

Budete v tejto aktivite pokračovať aj keď sa otvorí vonkajšie trhovisko?

Áno určite. Plánujem pokračovať aj keď trhovisko otvoria.

 

trhovisko trhovisko1

Copyright © 2024 Šamorínčan