utorok, 16. apr. 2024
prazdna trieda

Šamorínske školy a gymnáziá zostávajú do konca roka zatvorené

8.12.2020, 12:50
Oznam

Žiaci druhého stupňa základných a stredných škôl v Šamoríne zostávajú na dištančnej forme vyučovania. Mesto aj Gymnázium M.R. Štefánika tak informovali prostredníctvom svojich stránok.

Na stránke gymnázia sa uvádza:

Veríme, že v priebehu vianočných prázdnin  nájdu kompetentní  rozumný a akceptovateľný spôsob návratu žiakov do všetkých škôl bez rozdielu. O krokoch, vedúcich k tomuto cieľu Vás budeme aktuálne informovať prostredníctvom web-stránky školy, EduPage-u a facebook-u.

Mesto vo svojom stanovisku ako dôvod uvádza malý záujem rodičov o testovanie:

Napriek tomu, že mesto bolo pripravené zabezpečiť odberné miesto a potrebný personál, pre nízky záujem testovanie sa neuskutočnilo. Druhý stupeň základných škôl v Šamoríne navštevuje celkovo 889 žiakov, na oslovenie školského úradu reagovalo len 569 rodičov, čo predstavuje 64 percenta. 314 sa z nich vyjadrilo, že sú za otvorenie škôl, kým 255 rodičov bolo proti.
Veríme, že epidemiologická situácia sa v januári zlepší a aj žiaci druhého stupňa sa môžu vrátiť do školských lavíc. Samospráva mesta je naďalej pripravená zabezpečiť zázemie pre testovanie a návrat do škôl.

Copyright © 2024 Šamorínčan