nedeľa, 21. júl. 2024
sportovci-ocenenie-december2019 (6)

Šamorínčania medzi najúspešnejšími členmi Športového centra polície

10.12.2019, 14:49
tlačová správa, redakcia

Ministerka vnútra Denisa Saková a zástupcovia Športového centra polície v Bratislave ocenili úspešných športovcov tohto roka. Ceny dostalo spolu 17 športovcov, ich 11 trénerov a ďalšie policajti a hasiči.

K najúspešnejším športovcom centra sa tento rok zaradili aj reprezentanti a reprezentantky v rýchlostnej kanoistike. Pamätné listy a vecné ceny si od ministerky vnútra prevzalo desať z nich. A medzi nimi nechýbali aj Šamorínčania. Ministerka ocenila Gabiku Ladičovú, Gábora Jakubíka, Csabu Zalka a trénera Árpáda Sándora.

„Rezort vnútra sa snaží podporovať športovcov aj ich trénerov," povedala Saková.  "Dá sa povedať, že dnes sa na Slovensku rozvíja najmä futbal, cyklistika, športová streľba, kanoistika. Aj v budúcnosti sa budeme snažiť športovcom vytvárať čo najlepšie podmienky, či už pre letné alebo zimné športy," dodala.

Centrum vedie od roku 2016 Juraj Minčík. Ocenení príslušníci podľa Minčíka popri svojej práci reprezentujú Ministerstvo vnútra SR, a hasičov, ktorí podľa neho držia krok so svetovou špičkou na hasičských majstrovských pretekoch. 
 "Som veľmi hrdý na to, čo naši športovci a tréneri ukázali túto sezónu, a dúfam, že tá budúcoročná olympijská bude rovnako úspešná," vyznal sa Juraj Minčík. Na olympiádu v Tokiu podľa neho športovci centra majú už deväť miesteniek.

Ako povedala Denisa Saková, Športové centrum polície funguje viac ako 25 rokov a za ten čas jeho športovci priniesli na Slovensko vyše 500 medailí z európskych i svetových súťaží a tiež olympijských a paralympijských hier.

sportovci-ocenenie-december2019 (4)

 

Copyright © 2024 Šamorínčan