pondelok, 19. apr. 2021 - Jela
Šamorínčania bojujú o medaile na svetovom šampionáte v rýchlostnej kanoistike

Šamorínčania bojujú o medaile na svetovom šampionáte v rýchlostnej kanoistike

20.8.2019, 14:24
Vladimír Gábor
Instagram

V stredu sa pre rýchlostných kanoistov začínajú najdôležitejšie preteky tejto sezóny. Dosiahnuté výsledky na svetovom šampionáte v maďarskom Szegede totiž rozhodnú o účasti na olympiáde v Tokiu.

Súčasťou reprezentácia Slovenska sú aj traja talentovaní Šamorínčania. Gabriela Ladičová, Csaba Zalka a Gábor Jakubík.

Gabriela Ladičová bude pretekať v kategórii C1 na trati 200 a 500 metrov. S čím by som bola spokojná? Samozrejme s A – finále a s miestenkou do Tokia. Musím byť však realistická. Ak budem v prvej pätnástke bude to dobré,”povedala pretekárka pre mestskú stránku.

Gábor Jakubík zabojuje v K2 a bude súčasťou prestížnej K4 na 1000 metrov. V K4 na 500 metrov bude o úspech bojovať Csaba Zalka.   ,,Cieľom je byť do šiesteho miesta, čo by znamenalo olympijskú miestenku. Tvrdo sme makali, máme dobrú formu,“ uviedol pre mestskú stránku Zalka

Preteky sa zajtra začínajú rozplavbami. V nich sa predstavia Ladičová a Jakubík.

Svetový šampionát je jediným nominačné podujatie pre štvorkajak na 500 m. Na olympiádu sa prebojuje všetkých deväť lodí z A-finále a víťaz B-finále. V singlových disciplínach má istú miestenku predbežne najlepších päť, v debloch najlepších šesť lodí.

Našim reprezentantom držíme palce. :-)

BeFunky-collage

Gabriela Ladičová, Csaba Zalka a Gábor Jakubík budú reprezentovať Šamorín na svetovom šamionáte v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede.

 

Copyright © 2021 Šamorínčan