štvrtok, 29. sep. 2022
michal_knezovic

Šamorínčan Michal Knezovič získal titul vicemajstra Slovenska

16.10.2019, 04:28
Slávka Gáborová

Premiéra v pretekoch na silnejšej motorke a hneď veľký úspech v podobe titulu vicemajstra Slovenska a 7. miesta v európskom pohári - seriál Alpe Adria Championship.

Takto sa skončila tohtoročná sezóna 21-ročného Šamorínčana Michala Knezoviča. Ten je pretekárom Motomaxx racing teamu v kubatúre do 600 cm³.

“Do sezóny som vstúpil so zmiešanými pocitmi, prestúpil som totiž do vyššej a silnejšej kategórie. Chcel som však zajazdiť čo najlepší výsledok,” povedal talentovaný pretekár.

Snapseed

A spočiatku sa mu aj darilo. Po prvých troch súťažných víkendoch bol Michal Knezovič lídrom republikového šampionátu.

“Darilo sa mi zbierať body aj v európskej súťaži, v ktorej som figuroval na treťom mieste. S vyššími cieľmi však prichádzajú náročnejšie situácie. A to sa potvrdilo,” pokračoval Michal Knezovič.

K zlomu v úspešnej sérii prišlo v chorvátskom Grobniku. Na motorke ho zradila prevodovka. “Prišiel som o cenné body v európskej súťaži. Bolo to pre mňa veľké sklamanie,” prezradil mladý Šamorínčan.

Snapseed 2

A to nebolo všetko. Nasledoval český Most, kde sa súťažilo za chladného a upršaného počasia.

“Pri rannom tréningu som mal dva ťažké pády. Začal sa boj s časom. Veľmi som dúfal, že do kvalifikačnej rozjazdy sa nám podarí motocykel opraviť,” povedal Michal. Preteky nakoniec dokončil z posledných síl a v európskom pohári skončil na siedmom mieste.

Nasledujúca Veľká cena SR však už dopadla dobre a Michal sa stal republikovým vicemajstrom.

“Za celoročnú podporu by som chcel poďakovať svojej rodine, servisu Motomaxx Nové Zámky a každému, kto ma počas roka podporoval,” uzavrel talentovaný pretekár zo Šamorína.

SSP600

 

 

Copyright © 2022 Šamorínčan