stk

Šamorín v Slovnaft Cupe už skončil

16.8.2019, 10:02
Tibor Duducz, ŠTK Šamorín

ŠTK Šamorín prehral po rozstrele s Lokomotívou Devínska Nová Ves a lúči sa s pôsobením v Slovnaft Cupe.

S ôsmimi zmenami v základnej zostave oproti zápasu proti FC Petržalka nastúpili hráči ŠTK Šamorín v stredajšom pohárovom stretnutí na pôde Lokomotívy Devínska Nová Ves. Debut v drese ŠTK tak mohli absolvovať János László aj Marek Mišenko, prvýkrát v tejto sezóne v základe figurovali Čunta a Németh.

Šamorínčania mali od úvodu viac z hry, no len ťažko sa presadzovali do prehustenej obrany namotivovaného súpera. Naše snahy končili poväčšine v predfinálnej faze. V 24. Minúte v ojedinelom útoku domáci pekne zakombinovali a strelec gólu Kolárik už zasúval do prázdnej brány. Šamorínsky tím zvýšil aktivitu, čomu pomohli aj polčasové striedania, keď na ihrisko prišli Pančík a Rymarenko. Gólovo však vyšla ŠTK až 75. Minúta, keď striedajúci Tamás Méry potiahol po pravom krídle, dostal sa až pred brankára domácich a nezištne prihral Leginusovi, nosiacemu v tomto zápase kapitánsku pásku, a ten už nezaváhal. Šamorínčania do záverečných minút tlačili domácich, no v koncovke neuspeli. V následnom rozstrele zo značky pokutového kopu uspeli Nagy, Németh i Pidruchnyi, no vo štvrtej sérii vychytal domáci brankár Rymarenka. Brankár Hajdúch siahol na posledný pokus Lokomotívy, no lopta prešla za jeho chrbát, čo v konečnom rezultáte znamená prehru a vypadnutie z tohto ročníka Slovnaft Cupu. “V tomto pohárovom zápase sme dali príležitosť hráčom zo širšieho kádra, ale bohužiaľ sa ukázalo, že niektorým chýba kvalita, akú si vyžaduje druholigové mužstvo. Do každého zápasu ideme s tým, že chceme byť úspešní a napriek našej územnej prevahe bolo v našej hre veľa technických nedostatkov, chýbalo mi väčšie nasadenie. Nedokázali sme sa presadiť v krídelných priestoroch, kde sme mali byť silní. Z tréningového procesu sme do zápasu preniesli len jednu akciu a tá znamenala gól na 1:1. Predviedol ju náš najmladší hráč v kádri. Určite budeme mať s hráčmi po tomto zápase pohovory, po nich môžu nastať aj odchody,” vyhlásil po zápase tréner Sokoli.

Už v nedeľu nás čaká ďalší súťažný zápas, keď v rámci 2. Ligy zavítame na pôdu Slavoja Trebišov. Zápas sa odohrá v košickom Čermeli o 17:00.

Lokomotíva Devínska Nová Ves – ŠTK Šamorín 1:1 (5:3 po rozstrele z 11 m)

Góly: 24. Kolárik – 75. Leginus

ŽK: Šlehofer, Kolárik, Batista da Luz – Leginus, Méry

Rozhodoval: Ježík

Diváci: 100

ŠTK Šamorín: Hajdúch – Magyar (73. Méry), Válek, Mišenko, Čunta – Nagy, László (46. Rymarenko), Németh – Pidruchnyi, Leginus, Fujak (46. Pančík)