basket

Šamorín v dohrávke zdolal Banskú Bystricu

8.10.2020, 13:37
Šamorínsky basketbalový klub

Basketbalistky ŠBK Šamorín vyhrali v stredajšej dohrávke 1. kola extraligy doma nad BK ŠKP 08 Banská Bystrica 64:52.

Komentáre k včerajšiemu zápasu:

Albert Diósi, tréner ŠBK Šamorín

Stretnutie preto bolo ťažké, lebo sme museli vyhrať. V niektorých častiach zápasu sme hrali veľmi komplikovane. To sa zmenilo v poslednej štvrtine, keď sme útoky zjednodušili a navyše sa zlepšila aj naša obrana. Naše víťazstvo bolo zaslúžene.

basket2

Laura Horvátová, hráčka ŠBK Šamorín

Vedeli sme, že Banská Bystrica nám nič nedaruje zadarmo. To sa aj potvrdilo, vystrkovali pazúriky, na začiatku tretej štvrtiny bol stav nerozhodný. V druhom polčas sme sa ako tím podriadili našim pravidlám, ktoré máme v obrane a v útoku a dosiahli prvé tohtoročné víťazstvo. Veríme, že cez víkend príde ďalšie.

Asistent hostí BK ŠKP 08 Banská Bystrica, Milan Špiner

Odohrali sme celkom dobrý zápas, škoda niektorých úsekov v ktorých sme stratili koncentráciu. Toto družstvo rastie, čo je cítiť každým zápasom. Skúsenosti sa nedajú natrénovať a každá minúta je vysokou školou pre každú jednu mladú hráčku. Teší ma výkon Zuzky Vargovej, ktorá znovu potiahla družstvo v podkošovom priestore.

Matejčíková Jana hráčka hostí

Do zápasu sme vstúpili koncentrovane, no už po par minútach sme začali hrať inú hru na akej sme sa v šatni dohodli. Mrzí ma, že sme zápas nedotiahli do víťazného konca - ale skúsenosti vyhrali. Sme mladý tím ktorý sa má stále čo ucíť. Verím, že sme sa poučili a ďalšie zápasy odohráme koncentrovane celých 40 minút.