pondelok, 20. máj. 2024
bencic tenis

Šamorín navštívila svetová tenisová hviezda Belinda Benčič

8.6.2020, 11:00
Šamorín

Pre šamorínskych tenisových fanúšikov to bol nezabudnuteľný zážitok. Naše mesto navštívila v súčasnosti ôsma najlepšia hráčka sveta Belinda Benčič.

,,Kedy už príde?“ túto otázku bolo počuť z úst detí v sobotu poobede najčastejšie pri tenisových kurtoch v Pomlé. Hlavne najmladší boli vo veľkom očakávaní, veď mohli sa osobne stretnúť so svetovou tenisovou hviezdou.

,,Už ideeeeee,“ vykríkli mladí tenisti a tenistky, keď uvideli prichádzajúcu švajčiarsku tenistku, ktorá má slovenské korene. V súčasnosti žije a trénuje v Bratislave. ,,Pre mňa sú deti najväčšou motiváciou. Som veľmi šťastná, keď ich vidím hrať tenis. Tak isto som bola malá a mala také isté vzory a snažila som si ich kopírovať. Ako som sa dostala do Šamorína? S týmto nápadom prišiel môj ujo, bratranec a sesternica bývajú tu. Veľmi rada som tu,“ uviedla  pre náš portál Belinda. Po krátkom privítaní a fotení šamorínski tenistky a tenisti odovzdali hostke horalky, ktoré má veľmi rada. Boli to špeciálne keksíky, na ktorých boli ďakovné slová detí za krásne sobotné poobedie, za stretnutie s Belindou.

Vzápätí sa švajčiarska tenistka postavila na kurt a hodinu si zahrala s deťmi. Viackrát ich pochválila za ich šikovnosť. Na záver si zahrala tenis najvyššej úrovne, jej súperkou bola odchovankyňa šamorínskeho tenisu Eszter Méri. ,,Myslím si, že tento rok nebudú žiadne turnaje ATP a WTA. Uvidíme.. Záleží na US Open, či ho usporiadajú, alebo nie. Plány do budúcna? Tento rok to nevyšlo, no budúci by som si rada zahrala pri boku Rogera Federera na olympiáde. A sen? Byť raz svetovou jednotkou,“ uviedla veľmi sympatická športovkyňa, ktorý na záver poslala odkaz mladým tenistom ŠTK: ,,Dúfam, že majú radosť, keď hrajú tenis. Hlavne treba veľa hrať a veriť tomu, čo robíte.“

Viac obrázkov v galérii na stránkach www.samorin.sk - tu.

Copyright © 2024 Šamorínčan