sobota, 13. júl. 2024
IMG_0506

S knihou v ruke...

14.11.2018, 03:00
HaSoš

Koniec prvého novembrového týždňa sme na Súkromnej hotelovej akadémii a Súkromnej strednej odbornej škole SD Jednota v Šamoríne zavŕšili návštevou medzinárodného knižného veľtrhu Bibliotéka.

S vybranými žiakmi sme sa v bratislavskej Inchebe zúčastnili 26.ročníka tohto populárneho knižného veľtrhu, ktorý nám aj tento rok otvoril dvere do sveta kníh. Mohli sme tak obdivovať žánrovú pestrosť a rozmanitosť v podobe starej dobrej klasiky, no nechýbali ani najnovšie knižné tituly či vzácne limitované edície. K zaujímavým exponátom patrili kúsky z luxusnej knižnice, ktorých cena sa vyšplhala až na tisíc eur, pozornosť návštevníkov upútal aj antikvariát obsahujúci knihy zo 16. storočia.

Väčšina kníh bola cenovo dostupná, a tak sme sa nimi mohli potešiť aj my- návštevníci. Okrem kníh sme si odnášali i množstvo zážitkov, nakoľko aj tento rok pre nás organizátori pripravili zaujímavé besedy o knihách.

Aj keď sa veľa diskutuje o tom, že dnešná mládež knihy nečíta, každoročná návšteva Bibliotéky je dôkazom toho, že aj na odbornej škole si žiaci pestujú pozitívny vzťah ku knihám a nachádzajú v nich neustály zdroj inšpirácie. Veď „Za všetko, čo je v nás dobré, vďačíme knihe.“ ( M.Gorkij).

Viac o aktivitách oboch škôl nájdete na školskej stránke www.hasossamorin.edu.sk

S knihou v ruke...
S knihou v ruke...
S knihou v ruke...
S knihou v ruke...
Copyright © 2024 Šamorínčan