utorok, 16. apr. 2024
Rudolf Durdík: Právo a spravodlivosť musia platiť pre každého!

Rudolf Durdík: Právo a spravodlivosť musia platiť pre každého!

26.2.2020, 09:46
Politická reklama

Rozhovor so Šamorínčanom Rudolfom Durdíkom, ktorý v sobotňajších parlamentných voľbách kandiduje za stranu Vlasť.

Prečo ste sa rozhodli kandidovať v parlamenntých voľbách za stranu Vlasť?

Od roku 1989 som toho zažil veľa a osud našej krajiny mi nie je ľahostajný a najmä stav, v akom ju zanecháme našim deťom. Naše kresťanské hodnoty a tradície na ktorých nás vychovali naši rodičia a starý rodičia musíme odovzdať niekoľkonásobne zúročené a nie zvrátené a zdevastované. To je to, čo sa skrýva pod úctou, rešpektom a pokorou.

Je vám program tejto strany blízky, hoci ste maďarskej národnosti?

Tieto hodnoty a tradície sú multilinquálne. V rámci strany som reprezentantom maďarskej menšiny. Veď sme sa tu narodili a žijeme tu. Ostaneme súčasťou tejto vlasti po všetkých stránkach a tí, čo ma poznajú vedia, že toho sa budem držať a zastávať! Strana Vlasť má zástupcov všetkých národnostných menšín žijúcich na Slovensku.

Čomu sa chcete v politike venovať, čo je vaším záujmom?

Strana Vlasť mi je ako právnikovi a notárovi programovo najbližšia. Základom každej demokratickej spoločnosti je a musí zostať právo, poriadok a spravodlivosť. A to pre každého a vo všetkom!

V každom prípade vzhľadom na moje pracovné zameranie vrátane diplomatickej pauzy v Taliansku chcem tieto skúsenosti, čo najlepšie zužitkovať a odovzdať ďalej. Sem bezpochyby patrí zlepšenie a efektívnejšie "právne zabezpečenie" podnikateľského prostredia malých a stredných podnikateľov bez novodobých termínov typu "sekundárna platobná neschopnosť" a obrovskej spleti každodenných predpisov, noviel, zákonov atď. To rozhodne môže prispieť k zlepšeniu a posilneniu dôvery vo vzťahu štát - podnikateľ.

Heslom týchto volieb je zmena, čo to pre teba konkrétne znamená?

Ako notár vidím a zažívam každodenné ťažkosti a traumy nielen podnikateľov, ale aj obyčajných ľudí, ktorý vám jednoducho položia otázku: „Však sme žili len, aby sme robili?“ Je úplne legitímna otázka, keď sme celý život pracovali na konci dňa by sme aj radi videli, že niečo sme za sebou pre budúce generácie zanechali. Myslím tým všetky hodnoty. V tomto kontexte mám na mysli aj zmeny, ktoré očakávam od novej politickej éry a to bez ohľadu na výsledok v sobotňajších voľbách.

Price R. Durdík si všimli aj talianske médiá - TU.

unnamed

 

Copyright © 2024 Šamorínčan