nedeľa, 26. máj. 2024
Rodiny s deťmi cestujú prímestskými autobusmi len za 1 euro

Rodiny s deťmi cestujú prímestskými autobusmi len za 1 euro

12.7.2021, 15:02
TTSK

Župa obyvateľov a návštevníkov motivuje, aby strávili leto doma. Okolité prírodné a kultúrne krásy môžu cestujúci objavovať aj prostredníctvom prímestskej autobusovej dopravy. Tipy na výlety zas ponúka krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj, ktorá sa prezentuje ako Kraj zážitkov.

Rodiny s deťmi tak zažijú pestrosť regiónu ťahajúceho sa od českých hraníc až k maďarským. Tento benefit môžu cestujúci využívať počas víkendov, sviatkov a dňoch pracovného pokoja a voľna. Na rodinný lístok je možné prepraviť až 5 osôb v kombinácii 2 dospelí + 3 deti alebo 1 dospelý + 4 deti. V každej skupine musí byť aspoň jedna dospelá osoba a jedno dieťa do 18 rokov.

Tento typ cestovného lístka je platný na linkách všetkých troch zmluvných dopravcov trnavskej župy – ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica. Župa chce aj týmto spôsobom zatraktívniť cestovanie verejnou dopravou pre špecifické skupiny cestujúcej verejnosti a rozvoj ekologickej mobility vo všeobecnosti.

Návod, ako lístok využiť, nájdete na: https://www.trnava-vuc.sk/aktuality/ako-cestovat-za-jedno-euro-s-rodinou-po-trnavskom-kraji
 

Župa pripravila aj zmenu v cestovnom pre dve vekové kategórie. Ľudia s vekom 70 a viac rokov môžu cestovať bezplatne, pričom doteraz sa prepravovali za 0,20 € za každých začatých 25 kilometrov jazdy. Na využitie tohto benefitu stačí, aby si cestujúci u dopravcu vybavili Senior Pas. Obyvatelia vo veku nad 62 rokov majú zľavu 25 % z ceny cestovného.

Viac informácií o nových zľavách nájdete na: https://www.trnava-vuc.sk/aktuality/kraj-zavadza-nove-zlavy-na-cestovanie-primestskymi-autobusmi-pre-obyvatelov-s-vekom-nad-70-rokov-bude-bezplatne/

Copyright © 2024 Šamorínčan