streda, 24. júl. 2024

Reportáž zo SAMARIA BLUES FESTIVALU

25.9.2018, 17:36
Peter Gábor

Dňa 15.9.2018 sa v Šamoríne uskutočnil medzinárodný bluesový festival za účasti bluesových skupín z Čiech, Maďarska a zo Slovenska. Domovský stánok tomuto festivalu vytvoril šamorínsky MOZI Club.

Začiatok festivalu patril skupine Bluesweiser, ktorej frontman je Šamorínčan  Juraj Dura Turtev. Juraj večer aj moderoval. Bluesweiser patrí medzi špičku slovenského blues a ich ,,funky blues,, bolo vynikajúcim úvodom. Po nich vystúpili priatelia z Českej republiky, kapela Petra Börnerová Trio, ktorá odohrala svoju časť s prekrásnym ,,folk bluesom,, . Zaujímavosťou tohto projektu bol vynikajúci výkon iba  9-ročného bubeníka Tomáška, ktorý nešetril úsmevom a hral s veľmi presnou rytmikou. Počas prestávok sa na malom pódiu o hudobnú produkciu starala šamorínska skupina DEEP VOICE GROUP, ktorá hrala svoje štandardy. Svojou výbornou hudbou príjemne bavili publikum. Po Petre Börnerovej sa na pódium dostalo šamorínske hudobné teleso P.P.BAND blues@rock, ktoré celý tento festival  spolu s MOZI Clubom a mestom Šamorín organizovalo.  Festival privítal aj hudobnú legendu z Maďarska - Töröka Ádama so skupinou. Jeho hra na priečnu flautu je vždy zážitkom, skupina hrala fantasticky, čo publikum aj náležite ocenilo.

Záver festivalu sa niesol opäť v réžii Šamorínčanov. Pišta Lengyel a Erich Boboš Procházka vystúpili so svojou kapelou SITRA ACHRA. Kto si však myslel, že večer končí, tak sa mýlil. Organizátori pripravili prekvapenie. O neskutočnú after party sa postaral hosť z Česka, CHARLIE SLAVÍK s bandom a tancovalo sa do rána vo vynikajúcej atmosfére.

Za organizátorov festivalu by som chcel veľmi poďakovať mestu Šamorín, celému MOZI Clubu, všetkým, ktorí sa organizačne aj finančne podieľali na tomto projekte. Veľká vďaka patrí viceprimátorovi Csabovi Oroszovi za osobnú účasť a príhovor. Vďaka mediálnemu partnerovi Šamorínčan.sk a všetkým médiám, ktoré o našom festivale informovali.

Ešte raz veľká vďaka všetkým, ktorí sa zúčastnili, všetkým partnerom, sponzorom.

Bez Vás by sa takýto výborný festival neuskutočnil.

O rok opäť, na 3.ročníku.

Miro Suchoň a jeho team

mozi 1 mozi 2 mozi 3 mozi 4 mozi 5

Copyright © 2024 Šamorínčan