štvrtok, 20. jún. 2024
Prvý festival maďarských filmov na Slovensku

Prvý festival maďarských filmov na Slovensku

20.4.2022, 08:40
x-bionic® sphere

Pozývame vás na historicky 1. festival maďarských filmov na Slovensku, na ktorom si budete môcť pozrieť viaceré filmové tituly z maďarskej produkcie so slovenskými titulkami. 

 

Miesto premietania: Tuli Cinema, x-bionic sphere

Dátum: 26.4.2022

Začiatok: 17:00

Predpokladaný koniec: 21:00

PROGRAM:

17:00 Bol raz jeden komis / Volt egyszer egy képregény - 46 minút

Film podáva ucelený prehľad maďarskej komiksovej kultúry, pričom sa venuje histórii komiksu od jeho počiatkov až po súčasnosť a zameriava sa na vývoj maďarského komiksu. Film zavedie diváka na cestu od počiatkov komiksov vydávaných v dennej tlači až po súčasný svet maďarských komiksov. Pozrieme sa aj na motiváciu a angažovanosť maďarských vydavateľov a tvorcov komiksov v tomto médiu.

18:00 Príprava na spolužitie na dobu neurčitú / Felkészúles meghatározatlan - 95 minút

V mysli zamilovanej ženy sa stretáva realita s fantáziou. Marta, štyridsať ročná neurochirurgička, sa zamiluje. Zanecháva svoju očarujúcu americkú kariéru a vracia sa do Budapešti, aby začala nový život. Marta však márne čaká na peštianskom konci Mostu slobody: muž sa na schôdzku nedostaví. Marta sa ho zúfalo snaží nájsť, ale keď sa jej to podarí, jej životná láska tvrdí, že ju nikdy nevidel.

20:00 Tantrum - 46 minút, po projekcii stretnutie divákov s režisérom Levente Borús Nagyom

Karol má zlý deň. Asi nepreháňame, ak povieme, že toto je najhorší deň Karlovho života. Problém, ktorý Karlovi sťažuje život, sa začal už pred desiatkami rokov, a tak sa teraz púšťa do nahnevaného monológu, pričom sa obzerá spať na každý rok.

VSTUP NA PODUJATIE JE ZADARMO.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan