stk_mikulas

Prvá jarná prehra

1.3.2021, 06:55
stksamorin.sk

Proti druhému celku tabuľky sme mali viac z hry, no všetky body idú do Liptovského Mikuláša po výsledku 0:1.

Diváci, ktorí si zapli priamy prenos 18. kola z MOL Akadémie sa rozhodne nenudili. Obaja aktéri súboja ŠTK Šamorín – MFK Tatran Liptovský Mikuláš ponúkli zaujímavé stretnutie, keď sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Aktívnejšie začal šamorínsky tím, keď hostia zatápali najmä z rýchlych protiútokov po ľavej strane. Brankár Száraz však dobre čítal hru a zastavoval súperove akcie v predfinálnej fáze.

Na našej strane prišla najväčšia šanca tesne po polčasovej prestávke, keď sa z pravej strany rútil na brankára sám Rymarenko, jeho strela však tesne minula cieľ. Trest prišiel opäť z rýchleho brejku Liptákov, keď najaktívnejší hráč súpera Káčerík zblízka nedal Szárazovi šancu. Reagovať mohol z priameho kopu striedajúci Jančo, avšak opečiatkoval len brvno. Od 77. minúty hostia dohrávali v desiatich po červenej karte Kotoru, rovnovážny stav však priniesla takisto druhá žltá karta Tomáša Stašíka na našej strane. Záverečný nápor ŠTK gól nepriniesol, preto sa zrodilo najtesnejšie víťazstvo súpera.

Michal Kuruc, hlavný tréner ŠTK: “Nie sme spokojní, ani s hrou, ani s výsledkom. Nepredviedli sme takú hru, akou sa chceme prezentovať. Bolo to viac bojovné, nervózne, takže sme nevedeli využiť naše prednosti. Prvý polčas bol slabší, druhý už futbalovejší, stále však bolo v hre veľa nepresností. V dôležitých momentoch sme sa nemohli spoľahnúť na hráčov, od ktorých čakáme viac, od ktorých čakáme, že budú rozdieloví, spravia na ihrisku nejakú zmenu aj sami. Zápasu by viac svedčala remíza, ale treba uznať kvality súpera. Je to druhé mužstvo tabuľky, zdobí ich efektivita, majú individuálnu kvalitu. Nám momentálne kvalita pri zakončení chýba.”

Martin Rymarenko: “Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Povedali sme si pred zápasom, čo chceme hrať, no v prvom polčase sa nám to nepodarilo napĺňať. V takýchto zápasoch musíme využiť každú šancu, ja som mal na začiatku druhého polčasu jednu obrovskú, nepremenil som, čo ma veľmi mrzí. Vedeli sme, že sa súper môže spoľahnúť na kompaktnú defenzívu, chceli sme si rýchlo meniť loptu, no nedarilo sa nám to a to rozhodlo.”

ŠTK Šamorín – Tatran Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0)

Gól: 67. Káčerík

Žlté karty: Pančík, Marić-Bjekić, Pinte, Stašík, Leginus – Bartoš, Janec, Kotora

Červené karty: Stašík – Kotora

Rozhodoval: Andrej Chromý

ŠTK Šamorín: Száraz – Pančík (32. Fujak), Marić-Bjekić, Stašík, Vera – Njie, Baéz (72. Jančo), Nebyla (46. Braun) – Pinte (63. Z. Nagy), Leginus, Rymarenko