piatok, 24. máj. 2024
Proti Trenčínu remíza a sympatický výkon

Proti Trenčínu remíza a sympatický výkon

11.10.2021, 07:38
www.stksamorin.sk

Zápas sa odohral kvôli tomu, že Fortuna liga má prestávku kvôli reprezentačnému asociačnému termínu. Druhá liga prestávku nemá, pôvodne naplánovaný zápas 12.kola 2FL proti FC Petržalka bol však na návrh domácich preložený na 20.10.

V piatok po obede sme si tak zmerali sily s Trenčanmi, ktorí pricestovali do Pomlé. A v úvode mali jasne navrch práve hráči AS. Potom sme sa osmelili aj my, najmä vďaka vysokému pressing, ktorý slávil úspech v 17.minúte, keď Boateng vystihol rozohrávku súpera v jeho šestnástke a loptu upratal za chrbát trenčianskeho brankára. Po polhodine hry pridel Ernest aj svoj druhý gól v zápase, keď pressing zapracoval na našej pravej strane. Dvojgólové vedenie nám však dlho nevydržalo, o minútu hostia znížili a o ďalšie tri bolo vyrovnané, keď si centrovanú loptu z ľavej strany zrazila naša obrana do vlastnej siete.

Do druhého polčasu naskočila takmer kompletne obmenená jedenástka. Na našej strane bola väčšia aktivita aj držanie lopty, avšak k výraznejšej šanci či gólu sme sa neprepracovali. V prípravnom zápase sme však odohrali kvalitný duel, ktorý splnil svoj účel.

Michal Kuruc: “Do prvého polčasu sme nevstúpili dobre, súper mal prevahu, góly sme dali vďaka pressingu, ku ktorému sme nabádali hráčov. V druhom polčase to už bolo lepšie z nášho pohľadu. V zápase sme vyťažili všetkých hráčov, nasadili sme aj troch hráčov z DAC, ktorí potrebovali zápasovú minutáž, takže z tohto pohľadu sme spokojní.”

ŠTK Šamorín – AS Trenčín 2:2 (2:2)

Góly: 17. a 31. Boateng – 32.Ghali, 36.Muhamedbegović (vl.)

ŠTK Šamorín:

1.polčas: Trnovský – Dolinský, Kružliak, Muhamedbegović, Vera – Baéz, Bogi, Jančo – Pančík, Boateng, Fujak

2.polčas: Gyurákovics – Marić-Bjekić, Oikonomou, Stašík, Bahi – P.Nagy, Baéz (55.Jančo), Štefanka – Leginus,Vrábel, Owusu

Copyright © 2024 Šamorínčan