piatok, 26. apr. 2024
Proti Slovanu prehra so zdvihnutou hlavou

15.11.2021, 08:24
Tibor Őry

Domáci vybehli do stretnutia so šiestimi hráčmi A tímu a už po troch minútach išli do vedenia, keď sme neustrážili rohový kop a Ondřeja Petráka. Potom sme prebrali iniciatívu my a belasí hrozili najmä z rýchlych kontier. Dvakrát sa z podobnej situácie dostal do zakončenia Sharani Zuberu, ktorý z pravého krídla zasekol na os ihriska a vystrelil. V prvom prípade nevtesnal svoju strelu na opačnú tyč do brány, v druhom prípade trafil bližšiu žrď. Veľkú šancu mal aj Vrábel, ktorého vovnútri šestnástky našla lopta po kombinácii Leginusa s Pančíkom. Domáci ešte prikúrili brankárovi Ružinskému strelou od vlastného spoluhráča, niekdajší brankár ŠTK však ukázal výborné reflexy. Po sérii nevyužítých šancí na našej strane prišiel trest, keď sa z rýchleho brejku presadil Adler da Silva. Do polčasu sme však dokázali znížiť, keď Baéz vysunul Sharaniho a ten sa už do tretice nemýlil.

V úvodnej štvrťhodine druhého polčasu sme dokázali súpera zamknúť na jeho polovici a aktívnym dostupovaním nedovolili získať loptu. Nádejné príležitosti Vrábela, Boatenga a ani Sharaniho sa neujali. V 70.minúte sa domáci dostali do obrovskej príležitosti, no obetavý Vera zblokoval dve strely po sebe. V závere kontrolovali zápas domáci, ktorí sa dostali do dvoch ďalších veľkých príležitostí. V prvej ešte Stašík dokázal vykopnúť loptu z bránkovej čiary, pri druhej však už Gyurákovics nedokázal zareagovať na strelu striedajúceho Nikitina. Tretí gól definitívne zlomil naše snaženie, šanca Sharaniho gólom neskončila, na opačnej strane vytiahol pekný zákrok Gyurákovics pri strele spoza šestnástky, a tak sme v poslednom zápase tohto roka prehrali 3:1 po výkone, za ktorý sa určite nemusíme hanbiť.

Michal Kuruc: “Musím pochváliť našich hráčov. Boli sme lepší, futbalovejší, vytvárali sme si príležitosti, no chýbala efektivita. Urobili sme chybu na začiatku, čo nás rozhodilo. Potom sme však prebrali iniciatívu. Súper bol efektívnejší, hral len na brejky. Výsledok mrzí, chceli sme jeseň zakončiť víťazne. Tešíme sa však z toho, že hráči pristúpili k zápasu dobre. Ak by som mal zhodnotiť jesennú časť, mali sme výborné momenty, prišli však aj výkonnostné a výsledkové výpadky. Nehráme o postup, nehráme o vypadnutie, sme v strede, myslím, že sme sa prezentovali pekným futbalom a verím, že sme vychovali ďalších hráčov pre veľký futbal.”

ŠK Slovan Bratislava U21 – ŠTK Šamorín 3:1 (2:1)

Góly: 4. Petrák, 36.Da Silva, 85. Nikitin – 40. Sharani

Žlté karty: Da Silva,Agbo - Štefanka

Rozhodoval: Ochotnický

ŠTK Šamorín: Gyurákovics – Vera (88.Bahi), Marić-Bjekić, Stašík, Pančík – Baéz (76. Štefanka), Bogi, Vrábel – Sharani, Boateng, Leginus