štvrtok, 25. júl. 2024
stkpuchov

Proti Púchovu chýbala väčšia efektivita

8.3.2021, 11:00
stksamorin.sk

V 19. kole sme inkasovali prví, bod po remíze 1:1 sa nakoniec málil.

Hneď na začiatku duelu na nás súper vybehol, čo sťažovalo nášmu tímu rozohrávku, po úvodných piatich minútach sme však prebrali iniciatívu my a boli sme nebezpečnejším tímom. V prvom polčase sme mali dve veľké príležitosti po štandardkách, do zakončenia sa dostal aj agílny Rymarenko.

Boli to ale Púchovčania, kto sa krátko po prestávke presadil strelecký poprvýkrát, práve po štandardnej situácii. Šamorínčania pokračovali v územnej prevahe a boli nebezpečnejší, súper hrozil z rýchlych protiútokov.  Gól si pýtali akcie Rymarenka, Leginusa aj Z. Nagya. Novic v základnej zostave, Zoárd Nagy, v 67. Minúte využil center z ľavej strany z kopačky Alda Baéza a hlavou vyrovnal. Nervózny záver vyznieval v počte šancí lepšie pre ŠTK, ale body sa po zápase delili.

Hlasy po zápase:

Michal Kuruc, hlavný tréner ŠTK: “Nie sme spokojní s bodom, lebo sme boli počas celého zápasu lepším tímom, boli sme futbalovejší, vytvorili sme si dostatok šancí na to, aby sme minimálne dva-tri góly dali. Napriek tomu, že sme hrali ako hosťujúci tím, považujem remízu za stratu bodov. Treba povedať, že hráči išli naplno, od prvej minúty za víťazstvom, vďaka čomu ten zápas vyzeral z našej strany pomerne dobre. Chýbala len efektivita, individuálna kvalita na to, aby sme sa dnes radovali z víťazstva.”

Vladimír Fujak: “Do zápasu sme išli s tým, že chceme bodovať naplno a bodovo sa na súpera dotiahnuť, žiaľ dostali sme prvý gól po štandardke, čo nás prinútilo ísť na plné obrátky, búšiť do súpera v snahe o vyrovnanie. To sa nám vďakabohu podarilo, no ostalo len pri jednom góle. Ťažko povedať, či sme spokojní s bodom, vážime si každý jeden a najmä zo súperových ihrísk, ale cítime, že dnes sme mali naviac. Aj cez týždeň sme nacvičovali určité herné vzorce, aby sme sa dostávali častejšie do zakončenia, čo sa nám aj darilo, chýba nám možno väčšia chladnokrvnosť pri zakončení.”

MŠK Púchov – ŠTK Šamorín 1:1 (0:0)

Góly: 50. Kapusniak – 67. Z. Nagy

Žlté karty: Kapusniak, Lacko – Njie, Pančík, Baéz, Z. Nagy

Rozhodoval: Choreň

ŠTK Šamorín: Valach – Pančík, Oikonomou, Marić-Bjekić, Fujak – Njie (63. P. Nagy), Baéz (90. Boateng), Jančo (83. Pinte) – Rymarenko (63. Bogi), Z. Nagy, Leginus

Copyright © 2024 Šamorínčan