piatok, 19. apr. 2024
Proti Petržalke výhra pre fanúšikov

2.5.2022, 10:00

V 27.kole sme v súboji tabuľkových susedov zdolali FC Petržalka po výsledku 2:0.

Vyrovnané postavenie oboch tímov v tabuľke bolo od úvodu zápasu vidieť aj priamo na ihrisku. Akcie sa striedali na oboch stranách. Loptu častejšie na kopačkách držali naši hráči, Petržalčania však hrozili rýchlymi výpadmi. Na našej strane hýrili aktivitou najmä Leginus a Vrábel, ich snaha však väčšinou končila v predfinálnej fáze. A keďže nás medzi tromi žrďami podržal brankár Gyurákovics, prvý polčas skončil bez gólov.

V tom druhom sa toho pri oboch bránach dialo ešte viac. Hostia mali dve príležitosti po rohových kopoch, potom však prebral iniciatívu náš tím. Najprv sa sám na brankára rútil Vrábel, ktorého hostia zastavili len za cenu faulu a pomerne miernej žltej karty. Z následného priameho kopu Péter Nagy poslal loptu do brvna, od ktorého sa odrazila nápadne blízko bránkovej čiary, no hlavný rozhodca rozhodol, že ju neprekročila. Už o pár sekúnd sa do šestnástky vrútil Leginus, ktorého hostia faulovali. Z nariadeného pokutového kopu sa od tyče presadil Péter Nagy, ktorý tak zaznamenal už svoj 11.gól v sezóne. O päť minút si zopakoval nájazd na bránku Vrábel, tentokrát sa vyhol šmýkačke hosťujúceho obrancu a pomedzi nohy hosťujúceho brankára upravil na 2:0. Aj tretíkrát v zápase sme trafili bránkovú konštrukciu, keď Jakub Čunta ľavačkou trafil brvno. Tesne pred koncom vyzerala nádejne strela Leginusa, no skóre sa už nemenilo a náš tím po výhre 2:0 potvrdil svoju siedmu priečku.

Hlasy po zápase:

Michal Kuruc: “Išlo o kvalitatívne podobného súpera, ako sme my. Chceli sme si to s nimi rozdať, myslím, že sme boli v zápase futbalovejší, vytvorili sme si viac takých pološancí a šancí, najmä v druhom polčase, keď sme pridali najmä v priamych strelách na bránu. Súper hrozil po rýchlych protiútokoch, ale mali sme to vzadu celkom dobre zorganizované, myslím si, že sme zaslúžene vyhrali.”

Lukas Leginus: “Bol to ťažký zápas, ťažký, bojovný súper, ktorý nám nič nedaroval, o to radšej sme, že sme dokázali zvíťaziť. Pred zápasom sme vnímali tú fanúšikovskú atmosféru, ale hovorili sme si s chalanmi, aby sme hlavami ostali sústredení na dianie na ihrisku, čo sa nám aj podarilo. Čakajú nás posledné tri zápasy sezóny, chceme sa pokúsiť vyhrať všetky.”

ŠTK Šamorín – FC Petržalka 2:0 (0:0)

Góly: 79. Nagy (11 m), 84. Vrábel

Žlté karty: Vrábel, Boateng, Oikonomou – Kohút, Riznič, Harba

Rozhodoval: Tomáš Batiz

Diváci: 564

ŠTK Šamorín: Gyurákovics – Pančík, Marić-Bjekić, Malý, Vera (69. Oikonomou) – Baéz (69. Chomutov), Nagy, Bogi (89. Štefanka) – Leginus, Vrábel (86. Čunta), Appiah (46. Boateng)