utorok, 23. apr. 2024
Proti Námestovu potešili len tri body

11.4.2022, 19:41

V 24.kole sme doma zdolali posledný celok tabuľky 2FL len tesne po výsledku 2:1.

Pritom od úvodu to vyzeralo, že v zápase budeme jasne dominovať. V 12.minúte potiahol loptu od polovice Chomutov, prešiel okolo viacerých obrancov, jeho strelu ľavačkou však gólman hostí kryl. V 18. Minúte Appiah vysunul na krídle Leginusa, ten spätnou prihrávkou našiel v strede pokutového územia Vrábla, no aj ten si zuby vylámal na brankárovi hostí. Ten predviedol výborný zákrok aj v 22.minúte, keď spoza šestnástky mieril do ľavého vinkla opäť Vrábel. V 34.minúte odcentroval z úrovne bránkovej čiary Bahi, našiel hlavu Vrábla a ten sa do tretice už nemýlil. V 42. minúte mohol Vrábel pridať aj svoj druhý gól, v samostatnom úniku ho však vychytal brankár Novák.

V druhom polčase naša aktivita trochu opadla. Najprv síce Nagy výborne odobral súperovi loptu a sám sa dostal do zakončenia vo vnútri pokutového územia, no v 58.minúte spätnou prihrávkou na brankára Trnovského vysunul do samostatného úniku hráča hostí, ktorý s prispením oboch žrdí vyrovnal. V 64.minúte sme zahrávali pokutový kop po faule na Vrábla, jeho premenený pokus sa však musel opakovať. Aj pri druhej realizácii sa Péter Nagy trafil a šli sme do vedenia. Hostia mali šancu na vyrovnanie len v 82. minúte. V zápase, ktorý sme si zbytočne skomplikovali, sme nakoniec vyhrali 2:1.

Juraj Baláž: “Spokojní môžeme byť jedine s tromi bodmi, s výkonom určite nie. V prvom polčase ešte ako tak spĺňal kritéri, ale nevyužili sme šance, čo nás v konečnom dôsledku mohlo stáť tri body, najmä, keď sme po chybe umožnili súperovi skórovať. Nevedeli sme podržať loptu, hrali sme zbytočne nervózne. Vďakabohu za druhý gól, aspoň to je pozitívom dnešného zápasu.”

ŠTK Šamorín – MŠK Námestovo 2:1 (1:0)

Góly: 34. Vrábel, 65. Nagy (11m) – 59. Chorvát

Žlté karty: Appiah, Chomutov, Baéz – Brodziansky, Jaššo

Rozhodoval: Tomáš Kolofík

ŠTK Šamorín: Trnovský – Pančík, Oikonomou, Stašík, Bahi – Nagy, Chomutov (68. Štefanka), Vrábel – Appiah (46. Boateng), Leginus (68. Baéz), Owusu (46. Čunta (88. Yarosh))