utorok, 16. apr. 2024
Proti Komárnu debut Brunettiho

Proti Komárnu debut Brunettiho

16.4.2021, 06:32
stksamorin.sk
dac1904.sk

Brazílsky futbalista rozšíril rady hráčov, ktorí v tejto sezóne nastúpili v drese ŠTK.

Tridsaťdeväť. Taký je počet futbalistov, ktorých v rámci projektu rozvoja hráčov nasadili do súťažných zápasov tréneri ŠTK Šamorín v tejto sezóne. Po víkende je tento počet okrúhly. Štyridsiatym hráčom ŠTK v tejto sezóne sa stal Mateus Brunetti, 21-ročný kmeňový hráč DAC, ktorého pôvodný post je krajný obranca, proti Komárnu naskočil do druhého polčasu na kraji záložnej formácie.

“Bol to pre mňa prvý štart medzi seniormi na tejto pozícii, ale cítim sa na nej komfortne a keď na nej viem pomôcť tímu, rád sa presuniem do stredu poľa aj v ďalších zápasoch, ak tak tréner rozhodne,” vyjadril sa mladý Brazílčan, ktorý na svojej novej pozícii nesklamal.

S pribúdajúcim časom na ihrisku viackrát naznačil aj svoje prednosti, dovolil si zopár technických fines a vypomohol aj v defenzíve. “Som veľmi rád, že sme vyhrali. Bol to veľmi dôležitý zápas, o to viac, že išlo o derby. Vydarená premiéra v drese ŠTK,” zhodnotil Mateus, ktorý na Slovensko prišiel v zime z brazílskeho Figueirense.

Po takmer roku je tak ďalším “kanárikom”, ktorý obliekol dres ŠTK. Naposledy ním bol jeho menovec Matheus Goncalves. Mateus Brunetti víta možnosť, že ako hráč DAC môže hernú prax zbierať v Šamoríne. “Myslím si, že je to dobrý projekt, hlavne pre nás mladých hráčov, ktorí prichádzame zo zahraničia. Môžeme lepšie pochopiť štýl hry na Slovensku a chytiť zápasový rytmus,” uzavrel Mateus. Tak nech sa darí, Mateus.

Hajrá Somorja!

Copyright © 2024 Šamorínčan