pondelok, 20. máj. 2024
stk_priprava

Príprava odštartovala vo veľkom počte

25.6.2020, 12:00
stksamorin.sk

V pondelok absolvovalo A mužstvo ŠTK Šamorín prvý tréning v rámci predsezónnej prípravy na sezónu 2020/2021.

Zverenci Jána Blaháča a Juraja Baláža sa v Pomlé zišli po dvojtýždňovej prestávke vo veľkom počte. Na novozrekonštruovanom zadnom tréningovom ihrisku sa do prípravy zapojilo až 31 hráčov. “Prípravu na novú sezónu začíname v celkom inej situácii ako po minulé roky. Partnerstvo s DAC Dunajská Streda a Slovnaftom nám umožnilo v uplynulých mesiacoch zastabilizovať klub a myslieť na budúcnosť, čo v predošlých sezónach nebolo možné. To sa odrazilo aj na začiatku prípravy, s toľkými hráčmi sme ešte asi nikdy nezačínali.

Tešíme sa na prípravu, veríme, že bude plodná,” komentoval nezvyčajne vysoký počet hráčov na prvom tréningu športový riaditeľ, Csaba Horváth. Ako sám prezradil, do tréningového kádra pribudlo niekoľko hráčov na skúšku, doplnili ich viacerí mladíci z partnerského DAC Dunajská Streda, ale aj ďalšia pätica, ktorá v predošlej sezóne hájila farby šamorínskej U19 v druhej najvyššej súťaži.

Veľkú väčšinu však tvoria hráči, ktorí sú kostrou šamorínskeho tímu niekoľko rokov. “Jadro tímu tvoria hráči, ktorí sú na vysokej úrovni, nielen futbalovo, ale aj ľudsky, preto sme ich chceli udržať pokope. Do tímu pribudnú opäť viacerí mladí chlapci, ktorí potrebujú po svojom boku skúsenejších, aby ich potiahli. Ľubo Mezovský, Pančík, Hajdúch, Piksi, ale aj Čunta a Fujak majú niečo v šamorínskom drese odohraté, preto by mali byť tými, popri ktorých porastú aj ďalší. Spoliehame sa na to, že sme vytvorili správny mix,” dodal Csaba Horváth.

Šamorínsky tím v rámci osemtýždňovej prípravy, ktorá bude prebiehať v Pomlé, ale aj MOL Akadémii, odohrá osem prípravných zápasov. Štart novej sezóny je naplánovaný na prvý augustový víkend. Rozpis súťaže ešte nie je známy, keďže prihlášku do druholigovej súťaže môžu podávať tímy do 26.júna. ŠTK ju podal medzi prvými, preto sa môže pokojne pripravovať na ďalší ročník.

Hajrá Somorja!

Káder na prvom tréningu:

Juraj Hajdúch, Jakub Bubák, Dominik Mezovský (U19), Attila Magyar, Draško Matej Marić-Bjekić, Ľubomír Mezovský, Kostas Oikonomou, Matúš Dolinský (DAC), Gergely Kovács, Vladimír Fujak, Jakub Čunta, Róbert Sármány, Aldo Baéz, Denis Jančo, Dominik Veselovský (DAC), Alex Javro (DAC), Laci Nagy, Péter Nagy, Lukas Leginus, Tamás Méry, Martin Rymarenko, Juraj Pančík, Tomáš Stašík (skúška), Kristián Slebodník (DAC), Dominik Rohárik (U19), Samuel Stúpal (U19), Jakub Paštinský (U19), Jakab Molnár, Juraj Borčin (U19), Szabolcs Paulík, Matheus

Kalendár prípravných zápasov :

4.7. ŠTK Šamorín – FC Vasas (Maď.) - MOL Akadémia
4.7. ŠTK Šamorín – FC Vasas (Maď.) – MOL Akadémia (dvojzápas)
11.7. ŠTK Šamorín – Puskás Akadémia (Maď.) – Felcsút
14.7. ŠTK Šamorín – FC Marcelová (3. Liga) – MOL Akadémia
18.7. ŠTK Šamorín – Gyirmot (Maď.) – MOL Akadémia
25.7. ŠTK Šamorín – Mosonmagyarovar (Maď.) – MOL Akadémia
? ŠTK Šamorín – Slovan Bratislava B (2. Liga) - Pomlé

Copyright © 2024 Šamorínčan