nedeľa, 21. júl. 2024
Primátor Csaba Orosz: Zúčastnime sa aj druhého kola testovania

Primátor Csaba Orosz: Zúčastnime sa aj druhého kola testovania

5.11.2020, 12:00
www.samorin.sk
ilustr. obrázok

Šamorín so svojimi 0,36 percentami pozitívne testovaných na COVID-19 si v plošnom testovaní počínala relatívne dobre, ale keďže rozhodovacie orgány berú ako základ okresný priemer, koncom tohto týždňa si testovanie zopakujeme.
Podľa primátora Csabu Orosza má zmysel zúčastniť sa druhého kola testovania, pretože práve po tomto kole môžeme získať relevantné informácie o tom, či bol výsledok z konca minulého týždňa reálny.

„V meste pribudli ďalšie prípady ochorenia a to u ľudí, ktorí boli ešte koncom minulého týždňa negatívne testovaní“, povedal. „Preto odporúčam, aby sme sa ešte raz podrobili testu, aj keď to prináša so sebou určité nepríjemnosti. Ak sa poučíme zo skúseností z minulého víkendu a uvedomíme si, že na testovanie máme prakticky dva dni, môžeme sa vyhnúť niekoľko hodinovým státím v radoch.Odporúčam tiež, aby sa testovania zúčastnil každý v testovacom okrsku, do ktorého bol podľa svojho bydliska zaradený. Pevne dúfam, že tentokrát bude zo strany obyvateľov Bratislavy a okolia o šamorínske odberné miesta miernejší záujem.“

Csaba Orosz zároveň ďakuje dobrovoľníkom za pomoc poskytnutú počas prvého kola testovania a žiada ich, aby sa zúčastnili aj ďalšieho.

Prvé kolo testovania stálo mesto okolo 15 tisíc eur, ktorá okrem iného zahŕňa mzdy, stravu, ubytovanie pre príslušníkov armády, nákup dezinfekčných prostriedkov a zariadení, náklady na pondelkovú dezinfekciu ozónom a ďalšie položky. Primátor prisľúbil, že všetkým, ktorí počas testovania vykonávali administratívnu činnosť, samospráva včas uhradí dohodnutú odplatu.

Copyright © 2024 Šamorínčan