sobota, 13. júl. 2024
testovanie obsadené

Prihlasovací formulár na antigénové testovanie opäť funguje. Miesto na Dunajskej ulici je už plne obsadené

18.1.2021, 15:12
Peter Gábor

Formulár umožňujúci verejnosti prihlásiť sa na konkrétne mobilné odberové miesto určené na antigénové testovanie na nový koronavírus je opäť dostupný verejnosti. Na sociálnej sieti o tom informovalo Národné centrum zdravotníckych informácií.

„Antigénové MOM fungujú ďalej bez problémov a rovnako tak funguje bez problémov aj objednávanie sa vybraných skupín na očkovanie," priblížilo.

Pokiaľ sa však chcete objednať na bezplatný test na Dunajskej ulici, tak podľa rezervačného systému sú už všetky miesta do 26.1.2020 obsadené.

Národné centrum zdravotníckych informácií zaregistrovalo počas 15 minút takmer pol milióna požiadaviek na testovanie antigénovými aj PCR testami, a to počas tlačovej konferencie, keď bola zverejnená informácia o skríningovom testovaní prostredníctvom MOM. Podľa centra ide o niekoľkonásobné prevýšenie dennej kapacity, na ktorú je objednávkový systém Moje ezdravie v štandardnom režime nastavený.

Z dôvodu technického riešenia situácie centrum dočasne zamedzilo prístup verejnosti k týmto formulárom. Všetky technické zložky od nedeľného večera intenzívne pracovali na opätovnom spustení formuláru.

Copyright © 2024 Šamorínčan