nedeľa, 26. máj. 2024
Premiérový gól tínedžera

Premiérový gól tínedžera

19.5.2021, 07:32
www.stksamorin.sk
Tibor Őry

Jediný presný zásah ŠTK proti Skalici zaznamenal hráč narodený v roku 2002.  

Keď kopne do vrtule, je výnimočne rýchly. Naphthalene Appiah, alebo Nafta, ako ho spoluhráči prezývajú, svoju rýchlosť prezentoval aj na druholigovom fóre, keď proti Skaličanom nastúpil v 46. Minúte. O sedem minút sa už radoval zo svojho premiérového gólu na seniorskej úrovni. “Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo streliť debutový gól, ale individuálne zápisy sú možné len s prispením spoluhráčov, preto chcem poďakovať tým mojim, ako aj realizačnému tímu a trénerovi Michalovi Kurucovi za príležitosť,” žiaril spokojnosťou Nafta. “Áno, som veľmi spokojný, sníval som o tom, že sa presadím na seniorskej úrovni odvtedy, čo som si začal uvedomovať, že by som na to mohol mať. Považujem to za začiatok, na ktorom môžem stavať. Gól mi pridal na sebavedomí a stanovil nové ciele, ktoré chcem dosiahnuť.

Chcem ísť ale krok po kroku a aktuálne sa sústredím na to, aby som bol prospešný pre tím.” Nevysoký Ghančan, ktorý je ešte vekom dorastenec, je kmeňovým hráčom DAC, kam prišiel v lete minulého roku. Od zimnej prestávky sa pravidelne objavoval v tréningovom procese ŠTK. “Samozrejme, oproti mládežníckemu futbalu je druhá liga seniorov o dosť rýchlejšia, v rozhodovaní, ale aj samotnej hre. Som veľmi rád za túto výzvu a za to, že môžem obliekať dres ŠTK.

V šatni som našiel výbornú podporu, krajan Boateng mi pomáha, ale podporu mi dodávajú aj Denis (Jančo), Kostas (Oikonomou) alebo aj Rymarenko a som veľmi rád, že sú okolo mňa. Celkovo je šamorínsky káder veľmi profesionálny a v klube sa cítim ako doma,” uzavrel Nafta, ďalší hráč z projektu, ktorému želáme v našom drese veľa úspechov. 

Copyright © 2024 Šamorínčan