štvrtok, 28. mar. 2024
Prehra v Púchove za nepekných okolností

28.9.2021, 08:40

Hoci zo šatne ŠTK Šamorín pred zápasom bolo počuť odhodlanie a pripravenosť na očakávanú fyzickú hru v zápase v Púchove, zrejme ani samotní hráči nečakali, ako sa zápas 10.kola bude vyvíjať. Domáci boli po šiestich prehrách v rade hladní po bodoch, a tak od úvodu išli do každého súboja tvrdo.

Prekvapivo to však bol náš hráč, kto po polhodine hry videl červenú kartu. “Sťažoval som sa rozhodcom, že ma súperov obranca neustále okopáva. Rozhodca ma poslal preč a keď som od neho cúval, narazil som do súpera, ktorý sa okamžite zvalil na zem,” opisoval situáciu, po ktorej videl červenú kartu, Ernest Boateng. Ani po červenej karte sme sa však nezavreli do obrannej ulity a napriek tomu, že súper mal prevahu v držaní lopty, sme najväčšiu šancu prvého polčasu mali my. V rýchlnostnom súboji Leginus uspel, pred bránou čakal Vrábel, ktorý vrátil prihrávku Legimu, ten však dal do strely prílišnú razanciu.

Čo nevyšlo na konci prvého, to vyšlo na začiatku druhého. Baéz poslal lobovaný center do behu, Vrábel prešprintoval súperovho obrancu, zoči-voči gólmanovi síce neuspel, no z druhej vlny mu naspäť loptu vrátil obetavý Štefanka a Vrábel predsa len otvoril skóre. Nervózni domáci ešte pridali na dôraze, čo malo za následok rozbitý nos Kostasa v pokutovom území či nepríjemný faul na brankára Veszelinova, oba zákroky mal na svedomí domáci hráč s číslom 9, Holiš, ktorý ešte v prvom polčase videl žltú kartu. Jeho hra však slávila úspech, keď sa v 73. minúte presadil po zblokovanom centri hlavou. Púchov v 88.minúte rozhodol o víťazstve po rohovom kope, keď sa druhým gólom presadil Holiš. Zápas hrubo poznačili viaceré okolnosti, ku ktorým sa vedenie klubu onedlho vyjadrí prostredníctvom stanoviska. Každopádne, zo zápasu 10.kola odchádzame bez bodu po prehre 2:1.

MŠK Púchov - ŠTK Šamorín 2:1 (0:0)

Góly: 49. Vrábel – 72.a 88. Holiš

Žlté karty: Ullman, Holiš, Pavlovič, Lacko, Martinček – Leginus,Vrábel, Štefanka, Veszelinov, Nagy

Červená karta: Boateng

Rozhodovali: Boris Benedik – Dávid Bobko, Peter Tokoš

ŠTK Šamorín: Veszelinov – Pančík, Oikonomou, Stašík, Fujak (89.Dolinský) – Nagy, Baéz (65.Marić-Bjekić), Štefanka (89. Jančo) – Vrábel (57.Bahi), Boateng, Leginus