utorok, 19. okt. 2021 - Kristián
stk_ilust

Prehra v derby s Komárnom

24.9.2020, 09:05
stksamorin.sk
Őry Tibor

V 9. kole neuspeli hráči ŠTK Šamorín v súboji proti KFC Komárno po výsledku 0:1.

Zverenci Jána Blaháča vyleteli na súpera s aktívnym napádaním od úvodu, keď sa hosťujúci tím do útoku dostával len s ťažkosťami. Naši hráči sa dostali k niekoľkým pološanciam, ani z miernej prevahy však nedokázali vsietiť úvodný gól. Krátko po polčase preto prišiel trest, keď hostia využili zaváhanie v krídelnom priestore a šli do vedenia. Po otváracom góle sme sledovali brejkové situácie na oboch stranách, neujala sa však ani jedna. Gólové pookrianie nepriniesli pre náš tím ani striedajúci hráči, hoci Švec s Rymarenkom na oboch krídlach hýrili aktivitou, naše akcie však končili na pozornom strede obrany súpera. Hostia dokázali kúskovať hru a nútiť našich hráčov k nakopávaným loptám, z ktorých sme sa nedokázali presadiť. Zo súboja o Žitný ostrov tak víťazne vychádzajú súperi z Komárna. Šancu na reparát máme už túto nedeľu, keď o 10:30 hráme na pôde Petržalky.

Ján Blaháč: “Zápas mal dobrú úroveň, splnil kritériá derby. Napätie bolo cítiť na ihrisku I v hľadisku. Striedali sa akcie na jednej aj druhej strane. Prizvukovali sme hráčom, že kto dá prvý gól, bude vo veľkej výhode. Bohužiaľ, gól sme dostali my. Do poslednej chvíle sme verili, že minimálne jeden môžeme streliť. Dostali sme sa do nejakej letargie, športové šťastie sa od nás odvrátilo, ale taký je futbal. My sa z toho musíme dostať len vlastným úsilím, vlastným nasadením.”

Frederik Valach: “Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas, čo sa od úvodu potvrdzovalo. Súper išiel do vedenia, čo bolo v tomto zápase dôležité, my sme potom neúspešne dobýjali obranu súpera. Dlhšie nás drží smola v koncovke, veríme, že to čoskoro tvrdým tréningom prelomíme.”

Hajrá Somorja!

ŠTK Šamorín – KFC Komárno 0:1 (0:0)

Gól: 51. Matić

Žlté karty: Oikonomou, Baéz, P. Nagy – Jančo, Matić, Kiss, Pinte

Rozhodoval: Kolofík

Diváci: 470

Zostava ŠTK: Valach – Pančík, Marić-Bjekić, Oikonomou, Fujak – Baéz (84. Mezovský), P. Nagy - Jančo (84. L. Nagy), Veselovský (63. Rymarenko), Čunta – Boateng (63. Švec)

 

Copyright © 2021 Šamorínčan