piatok, 19. apr. 2024
Prehra s Rohožníkom

Prehra s Rohožníkom

16.8.2021, 08:30
www.stksamorin.sk

V 4.kole prišlo po kvalitných výkonoch prekvapenie v podobe prehry s nováčikom z Rohožníka v pomere 1:2.

Dominancia na ihrisku, slabá efektivita. Šamorínski futbalisti si v 4.kole vybrali slabší deň. Hoci do zápasu vstúpili dobre a súpera prakticky v každom súboji predčili, po polhodine prehrávali 0:2, keď sa z dvoch rýchlych kontier presadili hosťujúci útočníci. Náš tím dobýjal bránu súpera, aktivitou hýrili najmä Owusu a Leginus, chýbalo tomu však zakončenie. Nepomohol ani príchod druhého stredného útočníka, Boatenga, ktorý doplnil Ondreja Vrábela. Náš tím znížil zásluhou exportnej rany Leginusa, následne bol v obrovskej šanci Boateng, trafil však len žrď. V obrovskej horúčave a pri ultradefenzívnom štýle hostí sa nám už nepodarilo nič vymyslieť, a tak si pripisujeme druhú prehru s nováčikom, tentokrát na domácom ihrisku. Náš ďalší program zahŕňa stredajší pohárový zápas v Jaslovských Bohuniciach a v sobotu cestujeme na pôdu MFK Dukla Banská Bystrica.

Hlasy po zápase:

Michal Kuruc: “Boli sme celý zápas lepší, hrali sme na súperovej polovici aj v prvom, aj v druhom polčase. Boli sme kombinačnejší, vytvárali si dostatok šancí, bohužiaľ sme urobili dve chyby pri súperových protiútokoch, kedy sme nezvládli defenzívne tieto situácie. Súper to využil, viedol, čo nás evidentne zaskočilo, nerátali sme s takýmto stavom ani priebehom. V druhom polčase sme chceli oživiť hru, vytvoriť ešte väčší tlak a stále sme verili, že to otočíme. Dnes sme jednoducho neboli efektívni, súper áno.”

Ondrej Vrábel: “My sme vedeli, že nás čaká ťažký zápas proti súperovi, ktorý nemá čo stratiť, takže rozhodne sme zápas nepodcenili a pristúpili sme k nemu s plnou vážnosťou. Začiatok bol dobrý, ale prišli 2 góly z 2 šancí. Dnes tomu jednoznačne chýbala efektivita, veríme, že sa poučíme a v novom týždni pôjdeme opäť za úspešnými výsledkami.”

ŠTK Šamorín – FC Rohožník 1:2 (0:2)

Góly: 70. Leginus – 20. Beko, 31.Pittner

Žlté karty: Pittner, Horvát, Trefil

Rozhodoval: Sučka

Diváci: 504

ŠTK Šamorín: Vantruba – Pančík, Oikonomou, Malý, Bahi (46.Fujak) – P. Nagy, Bogi (41.Boateng), Jančo (61.Čunta) – Owusu (79.Appiah), Vrábel (79. Štefanka), Leginus

Copyright © 2024 Šamorínčan