nedeľa, 21. júl. 2024

Pozvánka: Stretnutie s autorom knižného trileru 2084

5.9.2018, 06:00
Oznam
Klub slovenských čitateľov pri Mestskej knižnici Zsigmonda Zalabaiho  Vás srdečne pozýva na prezentáciu knihy Martina Juríka: 2084.

Stretnutie sa uskutoční v stredu 12. septembra 2018 o 17.30 hod. Hosťami budú spisovateľ Michal Ružička a hudobník Erich Boboš Procházka

Literárna predpoveď Šamorínčana Martina Juríka na rok 2084 vyzerá desivo. Poďte sa o nej porozprávať s autorom, či ju aj vy vidíte tak pochmúrne.

Viac o knihe:

2034: Vojna zúri naplno. Milióny utečencov sú v pohybe. Nie však z východu na západ, ale zo západu na východ. Milióny Nemcov, Francúzov, Švédov či Rakúšanov sa predierajú do relatívne bezpečného Poľska, Česka, Maďarska i Slovenska. Na Bratislavu dopadajú prvé rakety typu Kassám. Slovenská armáda prekračuje hranice Rakúska, aby vytlačila spojenecké moslimské milície a paravojenské skupiny ľavicových extrémistov z pohraničia. Vojna zároveň dáva nacionalistickej vláde v Bratislave zámienku tvrdo zakročiť proti akýmkoľvek odporcom režimu. Ozbrojenci šikanujú obyvateľstvo, telá kritikov, nepohodlných aktivistov i novinárov sa hompáľajú na pouličných lampách... Rok 2084. Svet sa prebúdza do každodennej pochmúrnosti. Na oboch stranách Európy, rozdelenej novou Železnou oponou, sa začína rozplietať príbeh dvoch ľudí, ktorí môžu zmeniť osud zvyšného sveta.

 

Súvisiaci článok Jozef Karika: Šamorínčan napísal jednu z najlepších slovenských kníh

jurík

Jozef Karika, Martin Jurík a Dado Nagy

Copyright © 2024 Šamorínčan