streda, 19. jún. 2024
Pozvánka na zajtrajšiu vernisáž výstavy Adama Šakového

Pozvánka na zajtrajšiu vernisáž výstavy Adama Šakového

9.11.2021, 09:30
At Home Gallery

Srdečne vás pozývame na zajtrajšiu výstavu Adama Šakového v At Home Gallery. Patrí k najvýraznejším predstaviteľom mladého umenia, ktorí sa na slovenskej výtvarnej scéne začali objavovať a presadzovať v poslednom desaťročí. 

Perspektíva Adam Šakový vo svojej tvorbe dlhodobo pracuje s tematikou prijímania a vyhodnocovania vizuálnych informácií, vytvára obrazové pasce a zahráva sa diváckou percepciou. V pripravovanom miestošpecifickom výstavnom projekte pre At Home Gallery bude reagovať na konkrétnu historickú danosť synagógy, ktorá definovala postavenie ľudí a ich hierarchizáciu na základe pohlavia – hlavný priestor architektúry bol určený primárne mužom a ženy mohli sledovať zvyšok celého diania z vyvýšeného balkóna.

Autor v galérii vytvorí monumentálnu maliarsko-svetelnú projekciu, ktorá sa bude odohrávať v hlavnom priestore synagógy, avšak jediné miesto pre pozorovanie výjavu bude vyvýšený balkón. Publikum, bez rozdielu pohlavia, tak bude smerované na sekundárny priestor. Formou inštalácie autor reaguje na tematiku uhla pohľadu, ktorý bol a stále je určovaný rôznymi autoritami a spoločenskými dohovormi.

šakový

Copyright © 2024 Šamorínčan