sobota, 13. júl. 2024
assembly

Pozvánka na vernisáž v At Home Gallery

26.6.2020, 12:18
Oznam

At Home Gallery pozýva Vás a Vašich priateľov na vernisáž výstavy ASSEMBLY (multimediálna inštalácia). Vernisáž sa uskutoční v sobotu 27.6.2020 o 19:00.

Zoskupenie, multimediálna inštalácia v At Home Gallery bude zoskupením svetla a riadkov. Predstavuje prekrývajúce sa abstrakcie vecí, ktoré sa zdanlivo stratili alebo vymazali. Inštalácia bude čerpať zo stôp nachádzajúcich sa na mieste a zo skúseností, aby sa vytvorila krajina pamäte a všetkého možného.

Sheri Wills je umelkyňa, ktorá pracuje s filmom, videoperformanciami a inštaláciami. Jej filmy sa premietali na Londýnskom filmovom festivale, MFF v Rotterdame či v newyorskej galérii moderného umenia (MoMA). V súčasnosti je profesorkou a dekankou výtvarného umenia na Rhode Island School of Design. Žije v New Yorku.

Venuje sa predovšetkým filmu a ani u nás nie je úplne neznáma: v roku 2015 participovala jednou zo svojich filmových spoluprác na Medzinárodnom filmovom festivale v Bratislave.

Začiatkom roku 2018 prednášala na Vysokej škole výtvarných umení o pamäti svetla a časť zo svojich teoretických úvah predniesla aj na vernisáži výstavy v Šamoríne. Komplexnosť jej kreativity, ktorú využíva pri kontakte s divákmi, môže byť inšpiratívna aj pre našich výtvarných umelcov.

John Schettino je dizajnér a umelec a zakladateľ spoločnosti John Schettino Design v New Yorku. John Schettino pracuje ako dizajnér a umelec. Usiluje sa o jednoznačné myslenie a integráciu tvorivých a strategických prístupov.

Ako dizajnéra sa práca Johna Schettina pohybuje od veľkých projektov environmentálneho grafického dizajnu až po viackanálové vizuálne a brandové stratégie. Na začiatku svojej kariéry boli jeho kresby a maľby predmetom samostatnej múzejnej výstavy a od tej doby vystavoval v mnohých skupinách a bol zaradený do mnohých súkromných zbierok. Ako obhajca umenia a kritického myslenia v umení prednášal na verejných školách a zúčastnil sa verejných a akademických diskusií o umení. Bol rezidenčným umelcom v Ragdale Foundation.

Assembly_1

Copyright © 2024 Šamorínčan