piatok, 24. máj. 2024
Pozvánka na predstavenie knihy autora  Tibor Szomolai „ KLAN“  

Pozvánka na predstavenie knihy autora  Tibor Szomolai „ KLAN“  

22.3.2022, 07:00
Mestská knižnica

Masová vražda v Dunajskej Strede... Koniec Klanu Papáyovcov vo Fontáne… – kričalo z titulných strán novín posledný marcový víkend roku 1999. Všetci hovorili o masakre, veď mafiánske zúčtovanie, ktoré si vyžiadalo desať obetí, nemá v novodobej histórii obdoby. Prostredníctvom týchto smutných udalostí predstavuje próza Klan chaotické desaťročie po nežnej revolúcii, ktorému prischol príznačný názov – obdobie mečiarizmu. 

Klan nie je bežným románom o mafii. V príbehu popri gangstroch a neviestkach sa v pestrej kavalkáde objavujú politici, padlí komunisti, iniciátori zmeny režimu a ďalší čudesní ľudkovia, ktorí sa pričinili o devastáciu krajiny hodnej lepšieho osudu.

"Pred napísaním tejto knihy ma mnohí vystríhali. Ešte aj teraz, po uplynutí dvoch desaťročí, je príbeh dunajskostredského klanu Pápayovcov kontroverznou témou. A rovnako nebezpečné je rozoberať aj politické pozadie plné zneužívania právomoci a škandálov. Ťažko určiť, koľko pravdy je v tomto diele. Jedno je však isté: v románe je mnoho surových scén, ale skutočnosť bola omnoho, omnoho desivejšia. " Tibor Szomolai.

PODUJATIE JE SPOJENÉ S PREDAJOM KNÍH  A  AUTOGRAMIÁDOU.

Copyright © 2024 Šamorínčan