nedeľa, 3. mar. 2024

Pozvánka na koncert skupiny Mattia Boyzz a Ericha Boboša Procházku

19.2.2019, 10:04
Slávka Gáborová

V piatok 8. marca o 20.hodine sa v MOZI (kino) Šamoríne predstaví mladučká jazzová a fusionová skupina MATTIA BOYZZ pod vedením mladého multiinštrumentalistu žijúceho v Šamoríne. Mattiu Müllera a uvedie aj vzácneho hosťa a svetového hráča na ústnu harmoniku Šamorínskeho rodáka: Erich Boboša Procházku.

Skupina MattiaBoyzz ponúkne originálne kompozície z vlastnej dielne. Ich kompozície sú dielom 21. storočia a snúbia v sebe odkazy historických velikánov jazzu a modernú americkú jazzovú školu, sú nabité silnými melódiami, a mohutnými rytmami. Ich hudba je vyjadrením nastupujúcej generácie a je určená pre všetkých fanúšikov energickej inštrumentálnej hudby. Dominujú často netradične aranžované pasáže, ktoré skladbám dodávajú rôznorodosť a element prekvapenia. Kompozíciu striedajú sólové sekcie jednotlivých nástrojov, podporené pulzujúcimi groovami a rytmami plnými dravosti.

  • V priebehu večera sa pripojí aj hosť Erich Boboš Procházka a zahrá si s Mattia Boyzz krásne melódie zo svojho repertoáru samozrejme obohatené o majstrovstvo skupiny MattiaBoyzz.

    MattiaBoyzz,  zloženie:

  • Mattia Müller 15rokov  – bicie nástroje
  • Juraj Námešný 18 rokov  - basová gitara
  • Kajo Toma  21 rokov – gitara
  • Fredy Košecký 21 rokov  – gitara
  • Michal Hrabovský  26 rokov – saxofón

Hosť večera:

  • Erich Boboš Procházka – ústna harmonika

Cieľom je pomocou zaujímavých tém a technického majstrovstva priniesť poslucháčom strhujúci hudobný zážitok. Skupina sa pripravuje na nahrávku debutového albumu  a úspešne účinkovala na pódiu mladých talentov na Bratislavských Jazzových dňoch 2018 a pôsobí ako predkapela Petra Lipu na jeho koncertoch.

Vstupné: 5 eur

Rezervácie: +421 908 709 491

Mattia Boyzz MOZI

Copyright © 2024 Šamorínčan