nedeľa, 14. júl. 2024

Pozvánka na koncert bubeníka Mattiu Müllera

23.10.2019, 15:25
Slávka Gáborová

Srdečne vás pozývame na koncert, ktorý sa uskutoční v piatok 25.10.2019 o 20:00  v Šup Šup Music Club v Šamoríne na Kováčskej ulici.

Predstaví sa vám jazzové trio pod vedením Mattiu Müllera, mladého hráča na bicie nástroje a multiinštrumentalistu, taliansko-slovenského pôvodu žijúceho v Šamoríne.

Na kontrabase uvidíte talianského kontrabasistu Enea Bari a na gitare bude hrať Fredy Košecký, ktorý študuje na JAMU v Brne u profesorov Jakabčic a Doružka.

Mattia Müller Trio:
Mattia Müller (16) - bicie nástroje
Enea Bari (42) - kontrabas
Fredy Košecký (23) - gitara

Táto skupina ponúkne originálne kompozície z vlastnej dielne ako aj jazzové štandardy vo vlastnom prevedení. Cieľom je pomocou zaujímavých tém a interakcie v improvizovaných častiach priniesť poslucháčom strhujúci hudobný zážitok.

VSTUPNÉ: 10 eur
REZERVÁCIE: 0908 301 687

A2_draft_NEW

MATTIA MÜLLER TRIO

Mladý slovensko-taliansky bubeník Mattia Muller /2003/ prežil detstvo striedavo v Taliansku a na Slovensku. S mamou Taliankou a otcom Slovákom žil v Bratislave a v Monze, kde navštevoval špecializovanú školu  l’Accademia Musicale Italiana di Monza, kde dostal asi najlepšieho učiteľa.  Bol ním ANDREA QUATTRINI jeden z popredných jazzových bubeníkov talianskej jazzovej scény, ktorý účinkoval a účinkuje v rôznych telesách (Time Percussion di Tony Arco, Franco Cerri, Maurizio Vandelli, a iní).

Začínal teda ako deväťročný a dnes je žiakom bratislavského konzervatória na Tolstého ulici. Jeho profesorom je uznávaný svetový hráč na marimbu, člen SOSR a SF - Peter Kosorín.

K jazzu a hraniu na bicích ho viedol aj renomovaný slovenský hudobník Peter Szapu, ale momentálne dostáva súkromné hodiny u jedného z najlepších slovenských hráčov na bicie nástroje a vynikajúceho učiteľa a mentora Michala Fedora.

Mattia je úspešný aj ako študent strednej školy (v marci roku 2019 vyhral celo Slovenskú medzi konzervatoriálnu súťaž hráčov na bicie nástroje a to tak bicie ako aj melodické a stal sa tak absolútnym víťazom súťaže, vedúci poroty bol Štefan Bugala.)

Má za sebou semifinále súťaže Česko Slovensko má talent /2016/, už ako 12 ročný účinkoval s profesionálnymi hudobníkmi rôznych žánrov napr.  Peter Lipa, Viktor Hidvégy ml., Michal Dočolomanský ml., Erich BOBOŠ Procházka  a ďalší.

Frederik Košecký,  Topoľčany

23 ročný gitarista vnímal hudbu už v detstve, ale prvú gitaru dostal až v 14 rokoch a pravidelnejšie sa hudbe začal venovať až o rok neskôr. V rokoch  2013-2015 však už koncertoval s kapelami Pearl Jam Revival a Nirvana Revival.

Široké rozpätie hudobných štýlov mu umožnilo sprevádzať rôzne speváčky, pričom nahliadol aj do jednoduchších džezových skladieb, popu  a  R & B . Od roku 2015 sa upriamil na džez aj tým, že začal študovať na konzervatóriu SKDK popri klasickej gitare aj tú džezovú u M. Záhradníka. Vďaka tomu si zahral aj v džezovom ansámbli Mila Suchomela a s týmto zoskupením vystúpil  aj na 15. Výročí TV JOJ so skvelou speváčkou Gail  Andersonovou.

Improvizáciu a  džezovú harmóniu študuje u vynikajúceho klaviristu Klaudiusa Kováča. V roku 2017 založil kapelu Stringbow Trio a zúčastnil sa súťaže Nové tváre slovenského džezu. So skupinou Mattiu Müllera -  MattiaBoyzz vystúpil na Bratislavských jazzových dňoch 2018 na pódiu mladých talentov. V rámci muzikantskej praxe príležitostne alternuje za gitaristu Cimbal Brothers . V súčasnosti  komponuje skladby pre rôzne zoskupenia a pokračuje v štúdiu jazzovej gitary na JAMU v Brne pod vedením D. Dorůžku a Matúša Jakabčica.

Enea Bari,  Ancona (ITA)

Enea Bari, skúsený 42 ročný taliansky kontrabasista pôsobiaci striedavo v Taliansku (rôzne jazzové projekty) na Slovensku (člen Nitrianskeho Big bandu), prijal ponuku od  Mattiu Müllera na spoluprácu v jeho novom projekte. Hovorí Enea: „Mattia ma oslovil na spoluprácu v jeho jazzovom triu s myšlienkou tvoriť hudbu moderných trendov , čo bola pre mňa výzva a cítim sa v tomto projekte veľmi príjemne.“

 

 

Copyright © 2024 Šamorínčan