utorok, 26. sep. 2023
Pozrite si zmeny v cestovných poriadkoch autobusových liniek

Pozrite si zmeny v cestovných poriadkoch autobusových liniek

13.12.2021, 09:00
Oznam

Od včera vstúpili do platnosti nové cestovné poriadky prímestských autobusových liniek v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK). Čas odchodu spojov si obyvatelia môžu skontrolovať na weboch dopravcov Arriva Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica. 

Zmeny v cestovnom poriadku si môžete pozrieť na: https://www.sadds.sk/sk/cestovny-poriadok-zmeny

„Ide o pravidelnú zmenu, ktorá sa deje každý december. Vypočuli sme našich obyvateľov a množstvo z ich podnetov sme zapracovali do nových cestovných poriadkov. Zamerali sme sa na to, aby prímestské autobusy boli dostupnejšie a lepšie nadväzovali na ďalšie formy dopravy,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Obyvatelia kraja mali možnosť pripomienkovať aktuálne platné cestovné poriadky počas septembra. TTSK následne podnety spracoval, prerokoval so zmluvnými dopravcami a časť z nich použil pri tvorbe nových cestovných poriadkov. „Reflektovali sme aj na nový grafikon vlakov a snažili sme sa zosúladiť prestupy v jednotlivých uzloch. Nové cestovné poriadky sú zverejnené aj v autobusových staniciach a na zastávkach,“ doplnila Eva Pišová, poverená riadením odboru dopravnej politiky Úradu TTSK.

Copyright © 2023 Šamorínčan