piatok, 1. mar. 2024
bratislavska

Pozor, v meste sa začína s opravou I/63

24.10.2018, 12:34
Slávka Gáborová

Pozor na dopravné obmedzenia na ceste I/63, ktorá prechádza mestom. Od štvrtka 25. októbra bude čiastočne uzatvorená. Oprava vozovky potrvá až do 14. decembra.

Práce spojené s výmenou asfaltu sa budú realizovať v jednom pruhu od 9. do 17. hodiny. ,,Meniť sa bude v troch úsekoch v rámci intravilánu mesta a nadväzujúceho extravilánu smerom na Dunajskú Stredu,” uviedla Lucia Karelová, hovorkyňa Slovenskej správy ciest.  

Obnovený bude úsek od križovatky pred predajňou Lidl po autobusovú zastávku v Mliečne, v celkovej dĺžke zhruba 2,5 km. Nový asfalt napr. na križovatke Pomlejská sa však meniť nebude.

Väčšie komplikácie v doprave však môže spôsobiť renovácia kruhového objazdu pri Tescu na Bratislavskej.

kruhac

Dopravné obmedzenie bude vyznačené dočasným dopravným značením. ,,V čase realizácie prác bude premávka riadená regulovčíkmi. Po 17. hodine bude riadená svetelnou signalizáciou,” uviedla Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje vodičov, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie, prípadne sa úseku vyhli alebo boli ohľaduplní. ,,Zároveň treba rátať aj s adekvátnym zdržaním,” dodala hovorkyňa Kredatusová.

Práce budú realizované po etapách. Náklady na opravu sú vyčíslené vo výške 1,245 milióna eur.

Ako sa bude pracovať:

  1. Od kruhového objazdu v križovatke ciest Bratislavská, Senecká a Veterná po autobusovú zastávku v Mliečne.
  2. Od križovatky Pomlejskej a Bratislavskej po kruhový objazd v križovatke ciest Bratislavská, Senecká a Veterná.
  3. Od križovatky pri predajni Lidl po križovatku Pomlejskej a Bratislavskej cesty.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan