nedeľa, 21. júl. 2024
IMG_5220

Pozor, na Cintorínskej je obmedzené parkovanie

5.12.2019, 15:56
Slávka Gáborová

Mesto sa rozhodlo riešiť dopravnú situáciu na Cintorínskej ulici a obmedzilo včera na nej parkovanie.

Vozidlá doteraz mohli stáť pred večierkou a reštauráciou ako aj oproti. To však už nejaký čas nie je možné kvôli začiatku stavebných prác. V tejto súvislosti zas chodci prišli o chodník.

Podľa mesta autá stojace pred večierkou ako aj reštauráciou zasahovali do cesty, blokovali dopravu a obmedzovali chodcov. A po konzultácii s odborníkmi sa rozhodlo zakročiť.

IMG_5221

,,V zmysle toho budú pred pizzeriou zvislým dopravným značením vyhradené pozdĺžne parkovacie miesta pre zásobovanie. Opatrenie podľa očakávaní zaručí lepšiu vymáhateľnosť pozdĺžneho státia.  Šikmému a kolmému státiu by mali zabrániť aj betónové kvetináče... Priechodnosť chodníka pred susednými domami, kde je úzky chodník a naviac na ňom za daždivého počasia stojí voda, mesto tiež bude riešiť v rámci svojich možností,“ uviedlo mesto.

Podľa radnice ide o dočasné riešenie a „Spôsob organizácie motorovej a nemotorovej dopravy na Cintorínskej ulici má byť v budúcnosti vyriešený tak, aby sa v ulici dalo bezpečne parkovať a používať chodníky.“

IMG_5227

Copyright © 2024 Šamorínčan