streda, 19. jún. 2024
Požiar bytu v Dunajskej Strede (foto)

Požiar bytu v Dunajskej Strede (foto)

10.2.2022, 14:55
KR HaZZ Trnava

Dňa 9. februára 2022 po16-tej hodine bolo na tiesňovú linku prijaté oznámenie o požiari bytu v bytovom dome na ulici Námestie priateľstva v Dunajskej Strede. Deväť príslušníkov z hasičských staníc z Dunajskej Strede a Veľkého Medera vyrazilo spolu s hasičskou technikou na miesto udalosti. Po príchode hasičov bolo prieskumom zistené, že požiar vznikol v byte na prízemí.

Plamene v horiacej obývacej miestnosti spôsobili silné zadymenie celého schodiska panelového domu. V byte, kde požiar vznikol, sa už nik nenachádzal. Niektorí obyvatelia bytov sa už sami evakuovali na voľné priestranstvo. Zasahujúci príslušníci za použitia autonómnych dýchacích prístrojov vykonali lokalizáciu a následnú likvidáciu požiaru jedným vysokotlakovým prúdom.

Súčasne prieskumná skupina pozostávajúca z ďalších hasičov zahájila odvetrávanie schodiska pretlakovým ventilátorom a evakuáciu ďalších obyvateľov bytového domu z vyšších poschodí. Po úplnom uhasení požiaru bolo požiarovisko prekontrolované termovíznou kamerou. Po odvetraní spoločných priestorov sa obyvatelia mohli vrátiť do svojich bytov. Požiar, ktorý vznikol v dôsledku elektrického skratu, spôsobil škodu vo výške 2 500€. Hasičom sa podarilo uchrániť majetok vyčíslený v hodnote 35 000€. Pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu.

Požiar bytu v Dunajskej Strede (foto)
Požiar bytu v Dunajskej Strede (foto)
Copyright © 2024 Šamorínčan