piatok, 22. okt. 2021 - Sergej
futbal

Potešila výhra ale aj výkon

21.8.2020, 07:04
Peter Gábor

Po výhre 0:1 na pôde Chocholnej-Velčíc, ŠTK Šamorín postupuje do 3. Kola Slovnaft Cupu.

Bol to typický pohárový zápas, ale postupujeme. Na pôde piatoligového tímu Sokol FC Chocholná-Velčice sme bojovali s húževnatým súperom aj s ihriskom, ktoré kombinačnému futbalu neprialo, no dôležitú skúšku v úvode našej pohárovej púte sme zvládli a tešíme sa z postupu.

“Splnili sme to, s čím sme na zápas cestovali. Vyhrali sme, udržali sme čisté konto a predviedli sme, nielen pekný futbal, ale aj nasadenie a koncentráciu od prvej do poslednej minúty. Domáci predviedli organizovaný, defenzívny výkon, keď sme väčšinu zápasu dobýjali územie pred ich šestnástkou, nakoniec sme to zvládli” hodnotil po zápase tréner Ján Blaháč.

Ten pred zápasom urobil šesť zmien v základnej zostave. Navyše, po štvrťhodine hry sa zranil Ľubo Mezovský, za ktorého na pravej obrane zaskočil 19-ročný Kristián Slebodník. “Sme veľmi spokojní s tým, ako sa svojej úlohy zhostili všetci hráči na ihrisku. Odmakali to presne tak, ako sme od nich očakávali a potvrdili, že náš tím tvorí dvadsaťjeden vyrovnaných futbalistov. Pred nedeľným zápasom nám trochu zamotali hlavu,” s úsmevom priznal šamorínsky kouč.

Jediný gól zápasu vsietil Ernest Boateng, ktorý po návrate zo zranenia absolvoval prvý celý zápas. “V prvom rade ďakujem Bohu, v druhom rade lekárom a fyzioterapeutom, ktorí mi po zranení pomohli a koučovi, že mi dal šancu. V zápase sme všetci išli za spoločným cieľom a môj gól je len výsledkom tímovej roboty. Teším sa, že sa pomaly dostávam do fyzickej kondície a verím, že keď budem stopercentne fit, ukážem fanúšikom ešte viac,” hovoril po zápase Ernest.

Šamorínsky tím sa teda raduje z postupu do 3. kola a víťazné momentum sa bude snažiť udržať aj v druholigovom zápolení, v nedeľu o 10:30 náš tím čaká MŠK Púchov.

Hajrá Somorja!

SOKOL FC CHOCHOLNÁ–VELČICE - ŠTK ŠAMORÍN 0:1 (0:1)

Gól: 34. Boateng

Žlté karty: Stronček – Slebodník

Rozhodoval : Malárik

Diváci: 350

Zostava ŠTK: Valach – Mezovský (15. Brodziansky), Marić-Bjekić, P. Nagy, Fujak – Slebodník, L. Nagy (82. Méry), Rymarenko, Leginus, Čunta (82. Jančo) - Boateng

Copyright © 2021 Šamorínčan