piatok, 1. mar. 2024
gabčíkovo kaanténa

Porušoval pravidlá karantény v zariadení, skončil obvinený v cele

21.4.2020, 05:00
KR PZ Trnava
ubytovacie zariadenie v Gabčíkove

Policajti z Gabčíkova obvinili muža, ktorý počas víkendu odmietol rešpektovať pravidlá pri povinnej karanténe.

39 ročný Prešovčan bol do zariadenia v Gabčíkove umiestnený do času, kým sa otestuje na ochorenie COVID 19. Od začiatku prejavoval nespokojnosť v zariadení, ostatných nabádal, aby nerešpektovali pravidlá karantény. V sobotu podvečer nezotrval v izolácii, opustil samovoľne priestory izby bez použitia rúška a snažil sa dostať mimo budovu zariadenia. Počas incidentu vulgárne napádal personál a aj zasahujúce zložky, ktorých svojim správaním ohrozoval na zdraví. Celá situácia mala dopad aj na ostatné osoby v karanténe.

Poverený policajt obvinil muža z prečinu porušovania povinností za krízovej situácie. Za uvedený skutok ukladá zákon trest odňatia slobody až na 2 roky.

Polícia upozorňuje osoby, aby rešpektovali uznesenie vlády a opatrenia Úradu verejného zdravotníctva. V každom štátnom karanténnom zariadení je osoba pri vstupe do zariadenia poučená o pobyte v zariadení. Personál a dobrovoľníci, ktorí pomáhajú v zariadení umiestneným osobám, sú vystavení väčšieho riziku, a rešpektovaním opatrení chránite nielen seba ale aj tieto osoby, bez ktorých by nebolo možné zabezpečiť chod zariadenia.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan