streda, 17. apr. 2024
Polícia kontrolovala účastníkov premávky v Trnavskom kraji

Polícia kontrolovala účastníkov premávky v Trnavskom kraji

20.11.2020, 08:26
Polícia SR

Viaceré úseky ciest na území Trnavského kraja preverila polícia pre pribúdajúce nehody s cyklistami a chodcami. Policajti kontrolovali v stredu (18. 11.) na cestách vodičov i nemotorových účastníkov premávky v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová. V čase od 12.00 do 16.00 h odhalili policajti 73 priestupkov.

"Všetky priestupky spáchali vodiči a najviac pokút, viac ako 70 percent, vystavili policajti za prekročenie maximálne povolenej rýchlosti," konštatovala Linkešová. Priestupku sa dopustilo aj desať vodičov, ktorí používali počas jazdy telefón a ďalší piati, ktorí sa zabudli pripútať bezpečnostným pásom. Pri kontrole sa policajti zamerali aj na požitie alkoholu. "Pozitívne hodnotíme, že počas kontroly ho ani v jednom prípade nezistili," dodala hovorkyňa.

Dopravní policajti riešili doteraz na cestách v rámci Trnavského kraja viac ako 1000 nehôd. O život prišlo na cestách 33 osôb, z toho 15 sa stalo v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany.

  • chodcom odporúčame, skôr sa vstúpite na cestu aj cez priechod pre chodcov, presvedčte sa, či je to vzhľadom na vzdialenosť auta pre vás bezpečné
  • za zníženej viditeľnosti, horšieho počasia radšej počkajte, kým vás vodič zaregistruje
  • aj v meste používajte reflexné doplnky, ktoré upozornia vodiča, že ste na ceste
  • vodiči, nezabúdajte, že v zmysle zákona ste povinní na ceste dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodcom
  • chodcovi, ktorý je už na priechode pre chodcov, treba dať prednosť
  • pred priechodom pre chodcov zvýšte opatrnosť a v dostatočnom predstihu spomaľte, aby ste vedeli v prípade potreby bezpečne zastaviť
  • chodci a cyklisti, ak sa pohybujete mimo obce, nezabudnite na staré známe vidieť a byť videný.

Nezabudnite, na ceste ide o vždy o život. Nie je nič horšie, ako keď policajt povie rodine, že prišli pri nehode o blízkeho človeka.

Buďte preto zodpovední nielen voči sebe ale aj iným!

 

Copyright © 2024 Šamorínčan