štvrtok, 20. jún. 2024

Policajti zo Šamorína objasnili prípad stratenej peňaženky, v ktorej bolo 1000 eur

7.11.2019, 15:36
Slávka Gáborová
Pixabay

Žena (51) prišla o peňaženku v lete v meste Šamorín. Krátko pred obedom ju na Bratislavskej ceste našiel náhodný okoloidúci, 55 ročný muž z Dunajskej Stredy. Čiernu peňaženku zodvihol zo zeme, vybral z nej 1000 eurovú hotovosť a peňaženku vrátil spať na miesto.

Z peňazí sa muž tešil iba chvíľu. Po preverení kamerových záznamov policajti stotožnili muža, ktorý sa ku všetkému priznal a peniaze, ktoré našiel, v plnej výške vrátil pôvodnej majiteľke. Aj napriek šťastnému koncu pre majiteľku, je muž stíhaný za prečin zatajenia veci. Zákon ukladá v týchto prípadoch trest odňatia slobody až na 1 rok. V prípade nájdenia veci s vyššou hodnotou, sa trestná sadzba môže zvýšiť až na 5 rokov.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje ľudí, aby veci, ktoré nájdu, ihneď odovzdali. Ponechaním veci aj v dobrom úmysle ich neskôr odovzdať, sa môžu vystaviť riziku trestnoprávnej zodpovednosti. Pokiaľ ide o nález, musí ísť o vec stratenú alebo zabudnutú. Ak by ale osoba vedela, komu vec patrí, už by sa nejednalo o trestný čin zatajenia veci, ale o trestný čin krádeže.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan