štvrtok, 21. okt. 2021 - Uršuľa
vlámačka do auta (3)

Policajti z Dunajskej Stredy zadržali zlodeja len pár hodín po krádeži

26.11.2020, 06:00
Polícia SR

Policajná hliadka z Dunajskej Stredy krátko po čine zadržala zlodeja dámskeho ruksaku. 24 ročný recidivista mal rozbiť  kameňom sklo na predných dverách auta a z miesta spolujazdca zobrať ruksak. Majiteľka v ňom mala peňaženku s hotovosťou 160 €, doklady a iné veci osobnej potreby. Poškodením auta vznikla 22 ročnej žene navyše škoda vo výške 170 €. Po krádeži si muž časť ukradnutých vecí ponechal a zvyšok zahodil v lesíku neďaleko železničnej stanice v meste Dunajská Streda.

Policajti zo skutku podozrievali muža, ktorý už bol v minulosti za krádež odsúdený a iba pred pár týždňami sa vrátil z výkonu trestu. Mladého muža pár hodín po skutku zadržali a ten sa ku krádeži priznal. Ukradnuté veci, ktoré mu zostali dobrovoľne vydal a k ostatným uviedol miesto, kam ich zahodil. Zo 160 eur mu zostalo 50 €. Policajtom uviedol, že zvyšné peniaze rozdal chudobným. Všetky nájdené veci policajti zaistili a vrátili pôvodnej majiteľke.

Vyšetrovateľ ho tento krát obvinil z obzvlášť závažného zločinu krádeže a je stíhaný väzobne. Za krádež počas núdzového stavu hrozí mužovi trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Myslite na to, že auto nie je výklad. Nenechávajte si svoje veci na viditeľnom mieste, pre zlodejov je to ako pozvánka.

vlámačka do auta (4) vlámačka do auta (5) vlámačka do auta (2) vlámačka do auta (3) vlámačka do auta (1)

Copyright © 2021 Šamorínčan