štvrtok, 25. júl. 2024
Policajti v Dunajskej Strede expresne zadržali autíčkára

Policajti v Dunajskej Strede expresne zadržali autíčkára

12.11.2021, 10:20
KR PZ Trnava

Krádež čierneho BMW X6, policajná naháňačka ale aj samotné dolapenie podozrivého muža, sa udialo v priebehu pár hodín, na začiatku novembra. Vďaka vynikajúcej práci policajtov z okresu Dunajská Streda už 35 ročný občan Maďarska sedí vo väzbe.

Obvinený muž si vozidlo vyhliadol na parkovisku, v katastri obce Kostolné Kračany. Bez použitia násilia sa mu ho podarilo odomknúť, naštartovať a odísť smerom k mestu Veľký Meder. Pri obci Dolný Štál zastavil, a spolu s komplicom, ktorý išiel za ním, vymenili evidenčné číslo a v jazde pokračovali ďalej. Pri Veľkom Mederi sa rozdelili a spolupáchateľ sa vydal smerom k hraniciam Maďarska.  

POLICAJTI AUTO RÝCHLO LOKALIZOVALI

Majiteľ nahlásil krádež auta na polícii, a viacerá policajné hliadky začali v teréne pátranie po odcudzenom BMW. Po chvíli sa im ho podarilo lokalizovať a v spolupráci s majiteľom ho nakoniec našli odstavené a uzamknuté na sídlisku vo Veľkom Mederi.

MUŽA ZADRŽALI A OBVINILI

Policajná hliadka zastavila podozrivého muža len pár ulíc od odstaveného BMW. Policajtom síce tvrdil, že s prípadom nemá nič spoločné, dôkazy však hovorili opak. Vyšetrovateľ muža obvinil zo zločinu krádeže spolupáchateľstvom. Zároveň podal návrh na jeho väzobné stíhanie, s ktorým sa sudca stotožnil. Niekoľkokrát súdne trestanému mužovi môže, v prípade dokázania viny, hroziť trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.    

Policajti na stotožnení spolupáchateľa krádeže, v spolupráci s kolegami z Maďarska, naďalej intenzívne pracujú. Zároveň preverujeme aj ďalšie krádeže luxusných BMW, s ktorými aj tieto dve osoby mohli mať čo dočinenia.

Copyright © 2024 Šamorínčan