streda, 17. apr. 2024
Policajti počas akcie v Trnavskom kraji odhalili 162 priestupkov

Policajti počas akcie v Trnavskom kraji odhalili 162 priestupkov

11.11.2021, 10:30
Peter Gábor

A práve rýchlosť je dlhodobo druhou najčastejšou  príčinou dopravných nehôd v Trnavskom kraji. Navyše, v mesiaci október bola aj príčinou tragickej dopravnej nehody, pri ktorej prišiel o život mladý človek.

Policajné hliadky počas 4 hodinovej akcie zistili 162 priestupkov v doprave. 152 vodičov sme riešili v blokovom konaní na mieste. 9 krát policajti, vzhľadom na závažnosť priestupku, využili formu dohovoru a v 1 prípade vodiča oznámili za alkohol správnemu orgánu. S pokutou odišlo aj 13 vodičov (najviac v okresoch Senica, Galanta), ktorí počas jazdy telefonovali. 11 osôb jazdilo na cestách bez povinnej ochrannej prilby. Policajti zadokumentovali ďalších 22 priestupkov za porušenie povinnosti zo strany vodiča, 7 vodičov nebolo pripútaných počas jazdy a 3 vodičom zadržali počas akcie vodičské preukazy. Dopravné predpisy porušili na ceste aj 3 cyklisti a 4 chodci.

Najviac prehreškov v doprave odhalili senickí policajti a to cez 30 prípadov.

V mesiaci október evidujeme na cestách Trnavského kraja nárast dopravných nehôd, zvýšený počet ľahko zranených osôb a do plusu išli aj nehody, ktoré spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu.  Okrem prevencie polícia plánuje do ďalších dní aj ďalšie akcie, ktoré postupne zameráme aj na najrizikovejších účastníkov cestnej premávky a policajti si preveria aj alkohol za volantom. Jazdite opatrne a zodpovedne.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan