štvrtok, 2. dec. 2021 - Bibiána

Policajti objasnili tri prípady vykradnutých áut

24.2.2020, 11:06
Slávka Gáborová

Policajti Obvodného oddelenia PZ Dunajská Streda pracovali na prípadoch aj v čase voľna, až kým nestotožnili dvoch podozrivých mužov. Všetky tri krádeže mali nakoniec spoločného menovateľa -  odomknuté auto!

V Dunajskej Strede nahlásil majiteľ krádež pánskej príručnej tašky z auta Fiat Ducato.V nej bola okrem  osobných dokladov a dokladov od auta aj 1400 eurová hotovosť.  Policajti z obvodného oddelenia zakrátko vypátrali  podozrivého, mladistvého Dunajskostredčana, ktorý sa ku skutku priznal. Ukradnuté veci policajtom odovzdal, no peniaze už stihol minúť.

FB3

Z ďalších dvoch skutkov obvinili policajti 64 ročného muža z Dunajskej Stredy. Podozrivý je z krádeže dvoch meračov rýchlosti internetu, ktoré našiel v neuzamknutej dodávke Renault Trafic pred rodinným  domom v meste Dunajská Streda. Telekomunikačnej spoločnosti tak vznikla škoda vyše 3600 Eur. Chvíľu na to sa mu naskytla príležitosť  aj v aute  Iveco Daily na inej ulici v Dunajskej Strede. Tu z odomknutého auta ukradol príklepovú vŕtačku spolu s príslušenstvom v hodnote 870 Eur. Za tieto dva skutky ho súd trestným rozkazom odsúdil a vymeral mu trest odňatia slobody až na jeden rok.

Príležitosť robí zlodeja a bez prekážok to ide oveľa rýchlejšie. Skôr ako opustíte auto, dom, skontrolujte si, či ste urobili maximum pre ochranu svojho majetku. Auto nie je výklad, a najmä osobné doklady a peniaze nenechávajte ani na minútu na očiach verejnosti.

FB2

Copyright © 2021 Šamorínčan