štvrtok, 20. jún. 2024
Policajti budú kontrovať na hraniciach okresov. Od dnes platí test až do 11. apríla

Policajti budú kontrovať na hraniciach okresov. Od dnes platí test až do 11. apríla

1.4.2021, 08:37
KR PZ Trnava

S cieľom čo najviac minimalizovať šírenie ochorenia covid -19 policajti budú od štvrtka až do pondelka polnoci prísnejšie kontrolovať hranice medzi okresmi, zvýšia intenzitu kontrol najmä v tzv. čiernych okresoch.
 
Do opatrení nasadia maximálny počet policajtov v uniformách aj v civilnom oblečení. Pomáhať im budú aj príslušníci Ozbrojených síl SR.
 

 
Vláda schválila dve nové VÝNIMKY zo zákazu vychádzania:
 
Od 1. apríla bude povolená cesta na účel individuálnej duchovnej starostlivosti pri dodržaní protiepidemiologických opatrení stanovených vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.
 
Povoľuje sa tiež pobyt v prírode držiteľa poľovného lístka za účelom plnenia opatrení proti šíreniu afrického moru ošípaných pri dodržaní protiepidemiologických opatrení stanovených vo vyhláške ÚVZ SR.
 
Novinkou je, že negatívnym výsledkom testu na covid-19 vykonaným od 1. do 4. apríla sa bude možné preukázať až do 11. apríla.
 
PRIPOMÍNAME HLAVNÉ BODY ZÁKAZU VYCHÁDZANIA
 
Zákaz vychádzania platí od 5:00 do 1:00. Prísnejšie podmienky sú počas noci v čase od 20:00 do 1:00.
Platia výnimky zo zákazu vychádzania. Na niektoré je potrebný negatívny test na Covid-19 (PCR alebo antigénový), časť výnimiek možno uplatniť aj bez testu.
 
 Platí celodenný zákaz vycestovania na zahraničné rekreácie.
 
Pobyt v prírode a individuálny šport je možný len v rámci okresu do 20.00. V prípade hlavného mesta sa za okres považuje územie celého Bratislavského samosprávneho kraja, Košice sú brané ako jeden okres.
 
V ružových, červených a bordových okresoch na cestu do prírody nie je potrebný test. V čiernych okresoch sa vyžaduje aj negatívny výsledok testu nie starší ako 7 dní.
Copyright © 2024 Šamorínčan