štvrtok, 25. júl. 2024
Pohárová výhra o štyri góly

Pohárová výhra o štyri góly

20.8.2021, 08:11
www.stksamorin.sk

V rámci nášho prvého vystúpenia v Slovnaft Cupe sme zavítali na pôdu štvrtoligistu do Jaslovských Bohuníc, kde nás čakalo príjemné futbalové prostredie a slušné technické zabezpečenie, vďaka ktorému sme vám mohli priniesť zápas aj prostredníctvom internetového prenosu.

Domáci futbalisti zo začiatku chceli držať krok s o dve súťaže vyššie pôsobiacimi hráčmi, čo sa im v úvodnej polhodine aj darilo. Náš tím si vytvoril niekoľko sľubných šancí, no domácich držal svojimi zákrokmi ich gólman. Zlom prišiel v 40. Minúte, keď sa z dorážky presadil Boateng. Do prestávky sme pridali ešte jeden gól vďaka Vráblovi a šli do šatne so sľubným náskokom. Po nej nás mohol schladiť domáci tím, no ponúknutý pokutový kop nepremenil.

V druhom polčase sa hralo hore-dole, náš tím si vypracoval niekoľko stopercentných príležitostí, no ujala sa až krásna delovka Vrábla. Štvrtý gól pridal debutant v základe Juraj Štefanka a hoci sme dominovali aj vo zvyšku zápasu, gól sa nám už streliť nepodarilo. V 3. Kole sa tak stretneme s víťazom duelu Trstice – Sereď.

Juraj Baláž: “Tím Jaslovských Bohuníc má svoju kvalitu a pokiaľ vládali fyzicky, boli nepríjemným súperom. My sme ale hrali dobre na lopte, súpera nepustili takmer k ničomu a keď sme zvládli aj jedenástku, ktorej sme čelili, zlomil sa zápas a v pokoji sme si postup postrážili.”

Juraj Štefanka: "Bolo pre nás dôležité zvládnuť tento zápas, po dvoch nevydarených a pred sobotným zápasom v Banskej Bystrici. Zápas bol o nás a o našom výkone. Ostali sme koncentovaní, preto sme zaslúžene postúpili.

ŠK Blava Jaslovské Bohunica – ŠTK Šamorín 0:4 (0:2)

Góly: 44.Boateng, 45.a 65.Vrábel, 69. Štefanka

Žlté karty: Lančarič – Leginus

Rozhodoval: Parilák

ŠTK Šamorín: Gyurákovics – Leginus (67.Dolinský), Stašík, Bahi (19.P.Nagy) - Štefanka, Bogi, Vrábel – Appiah (63.Jančo), Boateng, Owusu

Copyright © 2024 Šamorínčan