piatok, 19. apr. 2024
Podvody na senioroch pribúdajú. Nenechajte sa oklamať

Podvody na senioroch pribúdajú. Nenechajte sa oklamať

26.1.2022, 13:45
KR PZ Brtislava

V posledných dňoch polícia zaznamenala zvýšený nárast prípadov podvodov, kedy neznámi páchatelia vylákajú od ľudí údaje k bankovým účtom a následne ich pripravia o ich životné úspory. Ďalší takýto prípad sa stal v Bratislave v uplynulých dňoch. Poškodenej – seniorke  volal neznámy páchateľ na mobilný telefón a predstavil sa ako zamestnanec banky. Seniorke uviedol,  že na jej bankovom účte došlo k neoprávnenej transakcii, ktorú môže iba on zvrátiť. Pod touto zámienkou od nej vylákal prihlasovacie heslo do aplikácie internetbanking, ktoré mu dôverčivá seniorka prezradila. Páchateľ sa do účtu následne prihlásil a neoprávnene vykonal viac úhrad v celkovej výške 1595,-€.

Bratislavská krajská polícia v tejto súvislosti dáva občanom do pozornosti nasledovné: 
- v prípade takýchto správ, telefonátov neposkytujte žiadne zo svojich autentifikačných a verifikačných údajov k žiadnym bankovým službám, či produktom. 
- v prípade, ak od Vás neznáma osoba akoukoľvek formou požaduje Vaše údaje k platobným kartám a údaje k službe internetbanking, alebo prihlasovacie údaje a heslo, za žiadnych okolností ich neposkytujte! 

❗CIEĽOM TÝCHTO VOLANÍ A INTERNETOVEJ KOMUNIKÁCIE  JE IBA JEDINÉ – ZÍSKAŤ A VYLÁKAŤ OD VÁS VAŠE PENIAZE❗

Copyright © 2024 Šamorínčan