streda, 17. apr. 2024
dotacia najomné

Podnikatelia pozor! O dotáciu na nájomné môžete požiadať už len do konca novembra

19.11.2020, 11:00
Oznam

Podnikatelia zasiahnutí prvou vlnou pandémie koronavírusu majú ešte necelé dva týždne na to, aby požiadali štát o dotáciu na nájomné.

Ministerstvo hospodárstva SR upozornilo, že žiadosti na kompenzácie nájomného v prvej vlne pandémie je možné podávať do konca novembra. Zároveň rezort hospodárstva pracuje na tom, aby systém dotácií na nájomné mohol pokračovať aj po skončení aktuálnej výzvy. „Cieľom je, aby mohli o pomoc žiadať aj podnikatelia zasiahnutí druhou vlnou pandémie," uviedla hovorkyňa MH Katarína Matejková.

O dotácie pritom môžu žiadať aj subjekty, ktorých sa priamo dotkli septembrové opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

Ministerstvo podľa hovorkyne Kataríny Matejkovej robí všetko pre to, aby mohli o dotácie žiadať aj podnikatelia zasiahnutí druhou vlnou pandémie, a teda aj tí, ktorých prevádzky síce neboli zatvorené, no zákazníci sa do nich pre obmedzenie pohybu občanov nedostali.

Viac informácií o podávaní žiadostí na stránke : najmy.mhsr.sk

Aktuálne môžu o dotáciu na nájomné žiadať podnikatelia, ktorí mali v prvej vlne koronakrízy zatvorené prevádzky alebo významne obmedzili svoju činnosť. Mechanizmus je postavený na dobrovoľnosti, na dohode prenajímateľa a nájomcu.

Dotáciu na nájomné možno poskytnúť vo výške, v akej prenajímateľ dal zľavu z nájomného svojmu nájomcovi, najviac však v sume 50 % nájomného.

Copyright © 2024 Šamorínčan