nedeľa, 19. máj. 2024
Počas víkendu budú v Trnavskom kraji očkovať na štyroch miestach

Počas víkendu budú v Trnavskom kraji očkovať na štyroch miestach

26.8.2021, 06:30
TASR

Okrem víkendov môžu záujemcovia cez pracovný týždeň vyhľadať očkovacie centrá na poliklinikách a v nemocniciach jednotlivých okresných miest.

Počas nadchádzajúceho víkendu sa v Trnavskom kraji bude očkovať v sobotu (28. 8.) vakcínou Pfizer/BioNTech v piešťanskom veľkokapacitnom očkovacom centre a jednodávkovú vakcínu Janssen budú podávať v troch obchodných centrách. Informoval o tom odbor komunikácie Trnavského samosprávneho kraja.

Počas uplynulej soboty a nedele podali takto do tisíc vakcín, spolu od začiatku očkovania vo februári tohto roka je to 267.000 dávok. Okrem víkendov môžu záujemcovia cez pracovný týždeň vyhľadať očkovacie centrá na poliklinikách a v nemocniciach jednotlivých okresných miest, na všetkých miestach sa dá dostať vakcínu bez predchádzajúcej registrácie.

Veľkokapacitné očkovacie centrum na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch bude otvorené pre záujemcov od 8.00 do 14.00 h, prísť môžu záujemcovia od 16 rokov. V tomto čase môžu prísť aj ľudia na podanie druhej dávky vakcíny Pfizer/BioNTech, ktorí sú viac ako štyri týždne po prvom očkovaní a preukážu sa potvrdením o prvom očkovaní. Vstup na Kúpeľný ostrov a parkovanie pre účastníkov očkovania je na prvé tri hodiny zadarmo.

Vakcínu Janssen budú podávať v obchodných centrách Tesco v Dunajskej Strede, Senici a Trnave v sobotu od 10.00 do 17.00 h záujemcom od 18 rokov. Je potrebné priniesť si so sebou platný doklad totožnosti, preukaz poistenca a vyplnené dotazníky. Neplnoletí záujemcovia musia prísť v sprievode svojho zákonného zástupcu, a to aj na podanie druhej dávky vakcíny.

Zoznam nemocníc a polikliník je na www.trnava-vuc.sk/aktuality/moznosti-ockovania-v-trnavskom-kraji.
 

Copyright © 2024 Šamorínčan